magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

Elektronika

Nowoczesne laptopy – wprowadzenie

Obecnie, laptop to nieodłączny element wyposażenia niemalże każdego pracującego, lub uczącego się człowieka. Z roku na rok ulega on coraz to nowszym uaktualnieniom, dzięki czemu każdy – nawet najbardziej wymagający klient z pewnością znajdzie coś dla siebie. Co aktualnie wyróżnia laptopy najnowszej generacji?

Nowoczesny design

To atut, na który z pewnością zwraca uwagę ogromna część użytkowników. Wbrew pozorom, o innowacyjnie wyglądającym sprzęcie nie marzą już tylko kobiety, w dzisiejszych czasach, ale także panowie cenią sobie wygląd elektroniki. W bieżącej chwili na miano faworyta wśród nowoczesnych komputerów zdecydowanie zasługuje ten z funkcją 2w1. Polega ona na możliwości obrócenia ekranu o 360 stopni, jest dotykowy, dzięki czemu użytkownik ma możliwość korzystania z niego jak z tabletu – posiada także odpinaną klawiaturę. Jeśli mowa nie tylko o unikalnym designie, ale i niesamowitej wygodzie użytkowania – musimy pamiętać o minimalnej wadze sprzętu. Dużym zainteresowaniem cieszą się laptopy o ekranie zajmującym praktycznie całość dostępnego miejsca, o niewielkiej ramce wokół wyświetlacza.

Laptopy biznesowe – połączenie designu i wydajności

Parametry

Mimo nawet najwymyślniejszego designu, jeśli laptop nie będzie spełniał swoich podstawowych funkcji, czyli służenia użytkownikowi w pracy i nauce – nigdy nie zasłuży na miano nowoczesnego.
W kwestii parametrów problem jest już nieco większy niż podczas wyboru designu komputera. Przede wszystkim, wiele zależy od celów, do których będziemy go używać. Dla przykładu – inny procesor czy wielkość pamięci RAM sprawdzą się w użytkowaniu biurowym a inne w przypadku przeznaczenia na cele gamingowe.
Jeśli nie mamy konkretnie określonych celów eksploatacji laptopa najbezpieczniej jest wybrać sprzęt uniwersalny. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na procesor, na rynku dostępnych jest kilka sprawdzonych firm, po które zdecydowanie warto sięgnąć. Oczywiście, dostępne są także nieznajome marki, jednak w tym przypadku – w późniejszym czasie zdecydowanie trudniej znaleźć chociażby części zamienne. W dalszej części skupmy się na odpowiadającej nam ilości pamięci RAM, a także dobrej jakości karcie graficznej, najlepiej będzie jeśli umożliwi nam ona odtwarzanie obrazu o rozdzielczości 4K Ultra HD.

Sprawdź: Monitor do laptopa – jaki wybrać? jak podłączyć?

Kluczowe w obecnych czasach – bezpieczeństwo

Z danych statystycznych wynika, iż średnio co 4 sekundy na świecie pojawia się kolejne, złośliwe oprogramowanie. Brzmi to dość niepokojąco, szczególnie dla osób przechowujących na swoim laptopie chronione dane służbowe, prywatne zdjęcia czy ważne hasła.
Warto zatem zadbać w tej kwestii o jak najwyższą jakość zabezpieczenia naszego sprzętu. Wielu producentów zaczyna oferować laptopy z przesłoną na kamerę, to banalnie prosta, ale i skuteczna forma uchronienia się przed wykorzystaniem naszego wizerunku. Zyskującą na popularności metodą są nowoczesne metody autoryzacji – odcisk palca czy rozpoznawanie twarzy. Co więcej, należy zainstalować wysokiej jakości oprogramowanie antywirusowe chroniące nasze cenne dane.
Nowoczesne laptopy posiadają także wiele innych, pomocnych w tej kwestii funkcji.

Nie wymieniłeś jeszcze swojego sprzętu i jesteś fanem gier? Sprawdź polecane przez nas gry na słabego laptopa.