magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

Elektronika

Jaki dron będzie najlepszy dla dzieci?

Coraz ciężej kupić dziecku udany prezent, co poniekąd ma związek z rozwojem technologii. Wiele dzieci marzy teraz o dronach, które wypierają sterowane samochodziki czy samoloty. Jednak jaki dron dla dzieci będzie odpowiedni? Taki ze wszystkimi skomplikowanymi funkcjami czy może jednak coś prostszego?

Czym kierować się podczas wyboru drona?

Nikogo nie zdziwi, że ceną. Poza tym należy dostosować urządzenie do możliwości przyszłego właściciela oraz do jego zainteresowań – jeżeli wiemy, że marzy o takim urządzeniu, wówczas warto kupić mu nieco droższy model; jeżeli jednak kupujemy drona w ciemno, może lepiej nie przepłacać.

Pierwszy dron dla dziecka

Dzieci traktują swoje zabawki w nieco inny sposób, niż zrobiliby to dorośli. Trzeba wziąć pod uwagę to, że jeśli dziecku nie spodoba się to, że nie potrafi dobrze sterować urządzeniem, wówczas w porywie gniewu może cisnąć nim o ziemię. Na pierwszy raz lepiej nie kupować urządzenia z najwyższej półki, szczególnie jeśli dziecko jest kilkuletnie i jeszcze nie zdaje sobie sprawy z tego, jak łatwo popsuć taką rzecz. Ponadto małe dzieci mają nieco inną koordynację ruchową, więc nauczenie się sterowania dronem zajmie im trochę czasu – kolejny powód, by wybrać nieco tańszy model, a w przyszłości być może kupić coś droższego i bardziej zaawansowanego. Lepiej zniszczyć tańszego drona, a droższego kupić, gdy dziecko będzie już świadome, jak go używać i nim sterować.

Drony dla dzieci powinny być lekkie, dzięki czemu maluchy nie będą miały problemów z samodzielnym przenoszeniu ich i zabawie. Należy zwrócić uwagę na to, czy urządzenie ma osłony na śmigła – jeżeli nie chcemy, by komuś stała się krzywda, wówczas koniecznie trzeba wybrać model z osłonami.

Drony z kamerami i skomplikowanymi funkcjami lepiej zostawić dla zainteresowanych takimi rzeczami starszych dzieci, np. nastolatków pasjonujących się fotografią. Kilkulatkowie nie będą w stanie wykorzystać potencjału takiego urządzenia, a bardzo łatwo mogą go zniszczyć.

Jaki dron dla dzieci – przykładowe modele

Odpowiednim pierwszym dronem będzie mały model Cheerson CX-10, który mieści się na dłoni. Pozwoli opanować podstawy sterowania takim urządzeniem. Nada się również do zabaw w domu, dzięki czemu przy nauce sterowania nie będzie spadał z dużej wysokości. Za nieco ponad sto złotych można kupić model z kamerką, a już od sześćdziesięciu taki bez niej. Dron posiada aż trzy tryby pracy.

Dobrze sprawdzi się również już droższy, ponieważ kosztujący prawie trzysta złotych Parrot Swing o nietypowym wyglądzie. Osiąga on prędkość aż 30 km/h, jest stabilny, a po naładowaniu można nim latać ok. 8 minut, co nie jest wcale złym wynikiem w tej cenie.

Znacznie bardziej zaawansowanym modelem, lecz jednocześnie nie takim znowu najdroższym jest Syma X5HW. Ten dron może latać nawet 60 minut, a jego zasięg to 130 m. Będzie odpowiedni dla nieco starszego dziecka niż kilkuletnie. Dron wyposażony jest w kamerę z łącznością WI-Fi, przez co może na bieżąco przekazywać obraz do smartfona. Ponadto jest wyposażony w inteligentny system orientacji lotów.