magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

gry na słabego latopa
Elektronika IT Multimedia

Gry na słabego laptopa

Czasem każdy z nas lubi się zatracić w przyjemnościach. Dla jednych będzie to ulubiony serial, ktoś inny wybierze zakupy. Są też tacy, którzy lubią spędzać wolny czas przy grach komputerowych. Czasami jednak musimy wyjechać i zabrać ze sobą laptopa, który nie zawsze pachnie świeżością. Jakie zatem gry na słabego laptopa można znaleźć?

Gry na słabego laptopa – słów kilka od autora

Drogi czytelniku, pamiętaj, że poniższy ranking jest subiektywny. Przedstawiam w nim gry, które znam i które budzą we mnie dobre wspomnienia. Sam jestem graczem i w część z tych tytułów zagrywałem się godzinami. Kolejność przedstawionych gier jest przypadkowa.

gry na słabego laptopa

Heroes of Might and Magic III

Pierwszy w zestawieniu ląduje tytuł, który jest absolutnym klasykiem. Myślę, że każdy kiedyś słyszał o heroesach. Dla tych jednak, którzy słyszą o tym tytule pierwszy raz, krótkie jego przedstawienie. HOMAM III jest strategiczną grą turową, w której mamy do dyspozycji kilka trybów rozgrywki. Możemy grać na mapie wygenerowanej losowo, jak również wziąć w udział w przygotowanych kampaniach fabularnych.

Dla fanów gry multiplayer HOMAM również ma coś do zaoferowania. Gdy spotykamy się ze znajomymi możemy zagrać przy jednym laptopie, wykonując po kolei każdy swoją turę. Innym sposobem jest połączenie przez sieć, w Internecie znajdują się poradniki jak to zrobić. Gra oferuje rozgrywkę maksymalnie dla 8 graczy. Trzecim sposobem na grę wieloosobową jest zainstalowanie dodatku Horn of the Abyss. Popularna HOTA oferuje możliwość utworzenia konta i gry na serwerach online z graczami z całego świata. Posiada ranking co tylko dodaje emocji i sprawia, że gracze którzy ograli heoresy III na tysiąc sposób znajdą coś nowego dla siebie.

HOMAM III jest idealnym przykładem gry na słabego laptopa, w której gracz nie zwraca uwagi na wygląd, ale wciąga się na długie godziny.

Diablo II Lord Of Destruction / Resurrected

Kolejnym absolutnym klasykiem jest Diablo II. Mimo tego, że gra jest już z nami ponad 20 lat, wciąż potrafi budzić duże emocje i przyspieszony oddech u wielu graczy. Diablo II jest grą typu RPG-hack and slash, stworzoną przez studio Blizzard. Fabuła gry skupia się na walce dobra ze złem. Siły zła powróciły, a wraz z nimi Pan Grozy – Diablo. Próbuje on uwolnić swoich braci Balla nazywanego także Panem Zniszczenia i Mefisto – Pana Nienawiści. Naszym zadaniem jest pokonanie Diablo, jego braci, a także innych mrocznych postaci. W Diablo II z zainstalowanym dodatkiem Lord Of Destruction gracz ma do wyboru 7 klas postaci: wojowniczą Amazonkę, magicznego przyzywacza Nekromantę, silnego Barbarzyńcę, rycerza Palladyna, posługującą się magią czarodziejkę. Możemy również zdecydować się na Druida, który używa magii, a także potrafi zamienić się w wilkołaka i niedźwiadka. Ostatnią postacią jest zabójczyni, której pułapki mogą pokonać każdego wroga.

W 2021 roku gra Diablo II Lord Of Destruction doczekała się odnowionej wersji. Gracze otrzymali zupełnie nowy wygląd gry, przy zachowaniu całej fabuły i grywalności z poprzedniej wersji.

Polecam każdemu zagłębienie się w świat walki dobra ze złem. Diablo II jest idealną grą na starego laptopa zwłaszcza w wersji z dodatkiem Lord Of Destruction. Jeśli jednak twój sprzęt jest odrobinę mocniejszy zdecyduj się na wersję Resurrected, a na pewno nie będziesz żałował

Football Manager / Championship Manager

Tym razem propozycja dla fanów zielonej murawy. Football Manager pozwala wcielić się nam w rolę szefa drużyny piłkarskiej. Możemy poprowadzić swoją ulubioną drużynę, zatrudniać i zwalniać piłkarzy, ustawiać taktykę, decydować o treningach, a nawet kontaktach z mediami.

Dlaczego zdecydowałem się na umieszczenie tej gry w rankingu? FM wydaje mi się przykładem gry na słabego laptopa i jednocześnie przykładem gry na mocny sprzęt. W grze możemy zdecydować o tym jak dużo danych będzie przetwarzanych. Przy tworzeniu gry wybieramy ile lig będzie grywalnych i ile piłkarzy będzie zawierać baza gry. Możemy także manipulować ustawieniami graficznymi gry, zmniejszając jakość animacji podczas meczu, a nawet przejść w legendarny dla niektórych „tryb kulek” lub tryb tekstowy.

Football Manager jest grą wychodzącą co roku w odświeżonej wersji z nowymi składami. Jednak dla fanów pamiętających takich piłkarzy jak Ronaldinho, Deco, Roberto Carlos czy „stary” Ronaldo, warto wrócić do serii Championship Manager. CM jest poprzednikiem FM. Sam spędziłem w swoich szkolnych czasach wiele wiele godzin na grze w CM 03/04, więc z czystym sercem mogę polecić ten tytuł.

manager piłkarski gry na słabego laptopa

Valorant

Valorant jest jednym z nowszych tytułów w naszym zestawieniu. Zaliczymy ją do gatunku strzelanek, w której gracze mierzą się w starciach 5 na 5. Zadaniem jednej drużyny jest podłożenie tzw. spike`a w wyznaczonym miejscu na mapie, a drugiej obrona przed tym.

Nie ma co ukrywać, że tytuł ten wymaga trochę od naszego sprzętu. Jednak nawet na starym laptopie, można pobawić się ustawieniami grafiki i sprawić, że gra będzie działała płynnie. Zwłaszcza, że tytuł ten jest darmowy, więc czemu nie spróbować

Counter-Strike: Global Offensive

Gra absolutnie legendarna. CS:GO podobnie jak Valorant jest strzelanką, w której gracze dobierani są w 5-osobowe drużyny. Zadaniem terrorystów jest podłożenie bomby (C4), a zadaniem antyterrostyów uniemożliwienie tego lub rozbrojenie ładunku, gdy ten został już podłożony.

Myślę, że każdy z nas kiedyś zagrał w jakąś wersję Counter-Strike`a czy to CS:GO czy to CS 1.6. Część z nas przyzna się pewnie bez bicia, że grywało się w CS`a na lekcjach informatyki albo w kafejkach internetowych.

Czy CS:GO jest grą na starego laptopa? Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie. Większość laptopów przy ustawieniu grafiki na bardzo niską, zmianie rozdzielczości i ograniczaniu liczby klatek na sekundę powinna dać sobie radę. To w zupełności wystarczy, żeby grać w CS z kumplami i z radością wymyślać nowe scenariusze ataku i obrony na kolejnych mapach w grze.

gry na słabego laptopa

Gry na słabego laptopa – gry przeglądarkowe

Tutaj wybór jest praktycznie nieograniczony. Dla fanów piłki nożnej mamy kolejny klasyk z lekcji informatyki czyli grę haxball, w którą możemy zagrać ze znajomymi, a także z ludźmi z całego świata. Możemy się również zdecydować na różnego rodzaju symulatory i strategie. Możemy stać się władcą średniowiecznej osady w Plemionach. W Forge of Empires zarządzamy swoim miastem na przestrzeni kolejnych epok historycznych. Od kamienia łupanego, aż po nowoczesne i zaawansowane technologicznie miasto. Przykładem przeglądarkowej gry MMORPG jest Darkensang Online, którą zachowując wszelkie proporcje możemy porównać do tytułów takich jak Diablo czy Path of Exile. Mamy również gry, których celem jest zbudowanie własnej farmy i rozwój coraz to nowych gatunków roślin. Tutaj naszą uwagę zwraca tytuł Big Farm – wiejskie życie. Gra przy której mój tata spędza większość dnia wolnego od pracy, czyli jak widać gra potrafi wciągnąć.

Zostają nam jeszcze serwisy takie jak kurnik czy gryonline wp, które pozwalają grać w gry karciane i logiczne takie jak tysiąc, makao, scrabble i wiele innych.

Gry na starego laptopa – podsumowanie

Jak możecie się przekonać zagrać można praktycznie na każdym sprzęcie. Część gier sprawdzi się lepiej w warunkach domowych lub hotelowych, a inne sprawdzą się lepiej w podróży autokarem lub pociągiem. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie, a wielu do starszych gier przyciągnie nostalgia. Przypominam jeszcze raz, że starałem się przedstawić gry, przy których sam spędziłem godziny, a co za tym idzie nie jest to nawet promil gier, które można uruchomić na starym sprzęcie.