magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

dekorowanie salonu
Elektronika

Jak udekorować salon?

Co to jest salon w domu? Jest to pokój, w którym w ciągu dnia zbiera się rodzina i przyjmuje się gości. Dlatego salon powinien być pokojem przyjemnym, w którym chętnie spotyka się cała rodzina. Bardzo korzystne jest, jeśli właściciele domu mogą zaplanować wygląd salonu jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu. Najlepszy kształt dla salonu to kwadrat lub prostokąt. W każdym przypadku dekorowanie salonu umożliwia takie jego ozdobienie, żeby domownicy czuli się w nim bardzo przyjemnie, komfortowo i chętnie się w nim spotykali.

dekorowanie salonu

W salonie powinno być bardzo dobre oświetlenie.

Dekorując salon, musimy dekoracje dostosować do posiadanych już mebli. Meble powinny być starannie dobrane i nie powinny zasłaniać okien.
Ważny jest dobór koloru ścian: kolory ciemniejsze pomniejszają salon, kolory jaśniejsze jakby powiększają salon. Jeśli chcemy mieć nowoczesny salon kolory ścian powinny być zimne. Jeśli salon ma być w stylu klasycznym, to kolory ścian powinny być ciepłe. Domownicy powinni wybrać takie kolory ścian, aby w salonie chętnie bywali. Podobno jeśli ściany są puste, to niektóre osoby odczuwają jakby w salonie czegoś brakowało.
Można ściany dekorować przedmiotami sztuki (np. obrazami). Pamiętajmy, że nie wszyscy mogą akceptować dane przedmioty reprezentujące sztukę.
Do okien trzeba dobrać odpowiednie firanki i zasłony i oraz oczywiście karnisze.
Do salonu możemy dobrać różne ozdoby np.: kwietniki i doniczki, rzeźby, żywe kwiaty, figury, podpórki na książki, wazony, ramki na zdjęcia, serwetki i wiele wiele innych. Pamiętajmy, aby tak dobierać te ozdoby, żeby domownicy się w salonie czuli komfortowo.

risdekoracje.pl