magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

komputer do biura
Elektronika

Komputer do biura w niskiej cenie – czy warto?

Szukasz nowego komputera do pracy biurowej i zależy Ci na egzemplarzu w niskiej cenie? Wiele osób chciałoby kupić nowy sprzęt do pracy, z wydajnym procesorem, dobrą kartą graficzną, pojemnym dyskiem SSD oraz dużą ilością pamięci RAM. Jednak niestety, chcąc kupić budżetowy komputer do biura, należy liczyć się z tym, że z czegoś będzie trzeba zrezygnować. Na co więc warto zwrócić uwagę podczas kupna nowego sprzętu PC?

Zobacz: Laptop do 1000 zł – czy da się kupić?

komputer do biura

Komputer do biura – na jakie parametry zwrócić uwagę?

W pracy biurowej najczęściej pracownicy korzystają z komputera w celu przeglądania stron internetowych, uzupełniania tabel w Excel’u czy też obsługi klientów. Takie zadania często wymagają uruchomienia jednocześnie wielu programów komputerowych oraz stron w przeglądarce. Stąd też komputer do biura powinien być wyposażony w wydajny procesor nowej generacji. To właśnie procesor w komputerze o dużej mocy obliczeniowej pozwoli użytkownikowi na szybką oraz wydajną pracę.

Szukasz sprzętu do firmy? Sprawdź, czym jest leasing sprzętu IT.

Równie ważna w takich zadaniach będzie pamięć RAM. Takim kompletnym minimum, które teraz powinien posiadać każdy komputer, jest 8 GB RAM DDR4. W połączeniu z wydajnym procesorem można być pewnym, że komputer do biura będzie spełniał swoje zadanie.

Natomiast karta graficzna oraz pojemność dysku SSD powinna być drugorzędna, jeśli sprzęt komputerowy nie będzie potrzebny do wykonywania projektów graficznych czy też bardziej ambitnych zadań. Do najprostszych obowiązków biurowych zalicza się najczęściej fakturowanie, kontakt z klientem czy też zarządzanie sklepem internetowym. W takim przypadku budżetowy komputer do pracy biurowej spełni swoje zadanie.

Dowiedz się więcej: Dysk SSD

rankscore.pl