magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

laptop biznesowy
Elektronika IT

Laptop biznesowy – jak wybrać?

Zastanawiasz się jaki laptop biznesowy będzie dla ciebie odpowiedni? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Przy wyborze tego typu sprzętu musisz zwrócić uwagę na potrzeby twoje i twojej firmy. Komputer, który ma być narzędziem pracy musi posiadać odpowiednie cechy m.in. bezpieczeństwo, czas pracy na baterii i wiele innych. Zatem jak dobrać laptopa biznesowego do naszych potrzeb.

Laptop biznesowy – dla kogo?

Laptop biznesowy sprawdzi się nie tylko w pracy biurowej. Jest on dobrym rozwiązaniem również dla studentów, ludzi prowadzących prezentacje itd. Wszyscy, którzy w swojej pracy są mobilni powinni docenić tego typu sprzęt. Może być, także wykorzystany jako sprzęt domowy, zwłaszcza gdy zależy nam na designie.

Zobacz także: Komputer do grafiki – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Laptop biznesowy – od czego zacząć?

Wybór laptopa biznesowego należy zacząć od zastanowienia się nad potrzebnymi funkcjami i parametrami. Najdroższe laptopy biznesowe mogą kosztować nawet 15 tys. złotych, ale czy warto tyle wydawać? To zależy, przede wszystkim od tego do czego będziemy używać sprzętu. Jeśli pracujemy z programami graficznymi lub innymi wymagającymi dużej wydajności, musimy zwrócić uwagę na sprzęt z wyższej półki. Jednak jeśli zależy nam tylko na ładnym designie i dobrej matrycy, która umożliwi komfortową pracę w różnych warunkach np. w kawiarni lub pociągu, to nie możemy wybrać tańszy sprzęt.

laptop praca

Jaki ekran w laptopie biznesowym?

Jedną z cech wyróżniających laptopy biznesowe jest ekran. W wielu modelach spotykamy się z matrycą matową. Pozwala ona pracować w różnych warunkach oświetleniowych. Szczególnie jest to ważne w sytuacjach, gdy oświetlenie jest mocne, np. gdy słońce pada na ekran. Większość ekranów zapewnia dobrą szczegółowość obrazu, dobry kontrast i nasycone kolory, a także wysokie odświeżanie ekranu. Wszystko to wpływa na komfort pracy i brak migotania ekranu, który przy dłużej pracy, może być uciążliwy.

Drugim rodzajem ekranów są ekrany dotykowe. Takie rozwiązanie w laptopach biznesowych jest szczególnie pożądane przez grafików, ale i ludzi prowadzących prezentacje i sympozja. Wadą tego rozwiązania jest to, że często takie ekrany mają błyszczącą powierzchnie, która utrudnia prace w złych warunkach oświetleniowych

Zobacz także: Dodatkowy monitor do laptopa

Parametry techniczne w laptopie biznesowym

Tutaj po raz kolejny wiele zależy od tego do czego nasz laptop będzie służył. W zależności od preferencji musimy wybrać odpowiedni kompromis między wydajnością i mobilnością. Jeśli korzystamy z narzędzi graficznych i programów specjalistycznych musimy postawić na większą jakość. Minimum powinien być czterordzeniowy procesor oraz przynajmniej 8GB pamięci RAM. Warto jednak, gdy stawiamy głównie na wydajność znaleźć sprzęt z najlepszym możliwym procesorem, pamięcią RAM i dyskiem SSD. Jeśli ważniejsza dla nas jest mobilność wybierzmy sprzęt, który będzie lekki i będzie posiadał wydajną baterię.

Laptop biznesowy – konstrukcja i wygląd

Gdy przenosimy często naszego laptopa lub podróżujemy z nim, jest on narażony na różnego rodzaju wstrząsy i obicia. Dlatego warto wybrać sprzęt, który będzie zbudowany z wytrzymałych materiałów, a jednocześnie takich, które nie będą dla nas zbyt ciężkie. Przykładem idealnego połączenia mogą być specjalnie przygotowane przez różne firmy lekkie stopy metali. Design laptopów biznesowych często skupia się na prostocie i elegancji, które kojarzą się z wyglądem dodatków w biznesie. Choć i tacy, którzy szukają ekstrawagancji i chcą się wyróżniać w biznesie znajdą odpowiedni laptop dla siebie. Dla każdego coś dobrego.

praca laptop biznesowy

Laptop biznesowy – na co się zdecydować?

Gdy już podejmiesz decyzję czy bardziej skupić się na wydajności czy mobilności zapoznaj się z naszymi propozycjami

Dell XPS 13 9300-8339

Laptop ten wyposażony jest w 16 GB pamięci RAM, procesor Intel i7 10 generacji o taktowaniu 1,3-3,9 GHz i dysk SSD o pojemności 1TB. Sprawdzi się zatem znakomicie w pracy z wymagającym oprogramowaniem. Posiada także czytnik linii papilarnych, który pozwoli zadbać o bezpieczeństwo naszych danych.

MSI Modern 14 B11MO-032PL

Laptop, który przyciąga do siebie designem. Oprócz wyglądu zewnętrznego posiada również przyzwoite parametry techniczne. Procesor Intel i5 11 generacji o taktowaniu 2.4 – 4.2GHz, pamięć RAM 8GB i dysk SSD 512GB powinien wystarczyć do większości zadań w pracy, szkole i na uczelni.

HP Spectre x360 14-ea0054nw

Ciekawym pomysłem może być wybór laptopa HP, którego zaliczymy do kategorii 2 w 1. Wyposażony jest w procesor Intel i7 11 generacji z taktowaniem 2,8-4,7GHz, 16GB pamięci RAM i dysk 2 TB SSD. Parametry te pozwalają na korzystanie z najnowszych programów jak również z gier. To co przykuwa uwagę to dotykowy ekran, który można ustawić w różnych pozycjach, dzięki czemu możemy korzystać z niego jak z tabletu. Laptop ten wyposażony jest także w czytnik linii papilarnych, który pozwala zadbać o bezpieczeństwo danych