magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

Elektronika

Dobry ekspres do kawy na użytek domowy

Coraz więcej gospodarstw domowych jest wyposażonych w ekspres do kawy. To sprzęt funkcjonalny i prosty w użyciu. Wyjątkowo przydatny, gdy przynajmniej jeden domownik jest kawoszem. Podczas odwiedzin rodziny czy większego grona znajomych staje się wręcz niezastąpiony. Sprawdź, jaki typ urządzenia do zaparzania kawy będzie najlepiej dopasowany do twoich potrzeb.

Ekspres przelewowy raczej dla liczniejszej rodziny

To stosunkowo tanie rozwiązanie. Ceny najprostszych modeli zaczynają się już od 60 zł. Jest banalne w obsłudze. Kawę mieloną należy wsypać do pojemnika z filtrem i uruchomić proces parzenia. Trwa on zazwyczaj od 10 do 15 minut. Po tym czasie gotowych jest kilka porcji napoju. Dzięki płycie grzewczej płyn utrzymuje odpowiednią temperaturę nawet do 4 godzin. Ten rodzaj ekspresu najlepiej sprawdza się do przygotowania od razu większej ilości kawy dla kilku osób.

Ekspres kapsułkowy dla wygodnych i zabieganych

To uproszczona do maksimum odmiana automatycznego ekspresu ciśnieniowego. Wystarczy kapsułkę z wybranym rodzajem kawy umieścić w miejscu do tego przeznaczonym, podstawić filiżankę pod dozownik i wcisnąć odpowiedni przycisk. Naczynie już po chwili zapełni się gorącym napojem. To doskonały sposób na błyskawiczne przygotowanie ulubionej kawusi. Kapsułki występują w wielu różnych smakach, co pozwala na urozmaicenie kawowego menu. Do urządzenia można zaaplikować latte, espresso, cappuccino, a nawet gorącą czekoladę. Należy jednak pamiętać, że porcje kapsułkowe są drogie. Przekłada się to na dość wysokie koszty eksploatacji.

Ekspres kolbowy dla pasjonatów

Wiąże się z iście rytualnym parzeniem kawy. Określoną miarę świeżo zmielonych ziaren należy umieścić w sitku. Znajduje się ono w tzw. kolbie, stąd nazwa tego typu konstrukcji. Przygotowywanie napoju bogów w takim ekspresie jest dość czasochłonne. Podobnie jak jego czyszczenie i konserwacja. Trzeba np. bezwzględnie pamiętać, by za każdym razem opróżniać sitko z fusów.

Ciśnieniowy ekspres automatyczny

Odznacza się prostotą obsługi oraz bardzo rozległym wachlarzem funkcji. Pozwala nawet na spersonalizowanie ustawień w obrębie wielu dostępnych programów, które da się dowolnie modyfikować. Dobry ekspres do kawy tego rodzaju może kosztować nawet kilka tysięcy zł. Również jego konserwacja nie należy do najtańszych. Trudno się dziwić, jest to bowiem sprzęt naprawdę zaawansowany technologicznie. Pozwala na błyskawiczne przyrządzanie aromatycznych kaw różnego rodzaju. Wyposażony jest w młynek do kawy, który mieli ziarna tuż przed zaparzeniem. Posiada dodatkowo specjalny system spieniający mleko.

Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, aby ustalić, jaki typ ekspresu będzie dla nas najodpowiedniejszy. Ile filiżanek kawy wypija się codziennie w naszym domu? Czy jesteśmy smakoszami, czy zadowolimy się nawet napojem o przeciętnym smaku? Jak bardzo chcemy angażować się każdorazowo w przygotowywanie kawy? Gdy sprecyzujemy dokładnie nasze oczekiwania, wybór konkretnego modelu stanie się tak łatwy jak kaszka, a raczej kawka z mlekiem.