magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

oferty pracy
Biznes

Oferty pracy i szukanie pracy

Praca lub prowadzenie własnej działalności gospodarczej to dwa główne sposoby na zarobkowanie. Warto wiedzieć, na co trzeba być przygotowanym w czasie wykonywania pracy i na jakich zasadach opiera się stosunek pracy.

Szukanie pracy

Chcąc podjąć pracę zarobkową, należy wiedzieć, gdzie ją można znaleźć. Obecnie większość osób szuka pracy za pośrednictwem portali społecznościowych oraz serwisów z ogłoszeniami. Sieć jest ogromną bazą tego typu ogłoszeń, dlatego każdy chętny może przebierać w masie mniej lub ciekawszych ofert. Warto nadmienić, że obecnie stawki godzinowe zaczynają się od 19,70 brutto, ponieważ jest to przyjęta ustawowo minimalna stawka godzinowa. W Polsce jest pewien problem dotyczący pracy, ponieważ wiele umów między pracodawcą a pracownikiem to umowy zlecenia. Umowa zlecenia nie jest umową o pracę i warto mieć to na uwadze, ponieważ zleceniobiorca pełni funkcję pracownika, jednakże nie ma on takich samych praw jak pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Wielu pracodawców po okresie próbnym decyduje się na zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.

Oferty pracy

W sieci znaleźć można ogrom ogłoszeń z ofertami pracy. Warto nadmienić, że obecnie na rynku panuje tendencja, w której to jest więcej miejsc pracy niż pracowników, dlatego też coraz więcej firm zatrudnia osoby spoza Polski. Są to najczęściej Ukraińcy, Nepalczycy oraz przyjezdni z innych krajów, którzy szukają w Polsce nowego domu. Pracownicy przyjezdni stanowią pewną konkurencję dla pracowników z Polski, jednakże z uwagi na fakt, że wprowadzono płacę minimalną, można być pewnym, że pracodawcy nie będą zaniżać płacy na rzecz tańszych, jak mogłoby się zdawać pracowników spoza Polski. Przed szukaniem pracy należy mieć przygotowane CV, które jest przebiegiem życia zawodowego. W CV umieszcza się informacje na temat wykształcenia, umiejętności oraz oczywiście dotychczasowej pracy zawodowej. Dobre CV wpływa pozytywnie na odbiór w procesie rekrutacyjnym, dlatego też warto przyłożyć się do stworzenia dobrego CV. Oferty pracy dostępne w serwisach z ogłoszeniami mogą różnić się zarobkami oraz czasem pracy. Warto dokładnie zapoznać się z ogłoszeniem po to, aby odpowiedzialnie złożyć papiery do rekrutacji.

Negocjowanie wynagrodzenia

Jak wiadomo, zarobki w Polsce nie należą do najwyższych, jednakże pracownicy mogą liczyć na minimalną stawkę godzinową w kwocie 19,70 złotych brutto. Kwota ta stale rośnie, dlatego każdego roku pensje są coraz wyższe. Warto mieć na uwadze, że będąc osobą w młodym wieku, czyli do 26 roku życia, można liczyć na ulgę podatkową, która daje szanse osobom młodym na zebranie większych oszczędności. Na wyższe zarobki mogą liczyć również studenci, którzy nie muszą odprowadzać składki na ZUS. Niezależnie od tego, jaka praca zostanie podjęta, można liczyć na rozwój zawodowy oraz rosnące pensje. Warto starać się w miejscu pracy, ponieważ wbrew pozorom, również w prywatnych biznesach doceniane są starania. Lepsze stanowisko pracy to lepsze zarobki, więc wysiłek włożony w odpowiednie wykonywanie swoich obowiązków niesie za sobą wiele pozytywnych skutków.

Przeczytaj więcej na http://gim2dt.pl

Praca w Polsce

Warto nadmienić, że Polska ma jeden z najniższych wskaźników bezrobocia. Dzieje się tak, ponieważ Polacy lubią i chcą pracować, o czym świadczyć może fakt, iż polscy pracownicy są chętnie poszukiwani za granicą. Sumienne wykonywanie pracy i poświęcenie to znaki szczególne polskich pracowników. W Polsce zarobki stale rosną i zmniejsza się liczba chętnych do wyjazdu osób. Warto mieć na uwadze, że minie jeszcze sporo lat, zanim w Polsce będą zarobki przynajmniej na poziomie obecnych stawek w Niemczech czy Holandii. Możliwe jest też, że nigdy takich zarobków u nas nie będzie. Praca na pełen etat nie jest jedyną możliwością zarobku, dlatego też warto szukać innych możliwości. Chałupnictwo, freelancing czy prowadzenie swojego biznesu również daje pewne korzyści, których ciężko byłoby szukać w pracy u kogoś. Żadna praca nie hańbi, a pieniądze zarobione w nawet najprostszej pracy mogą zostać zainwestowane.