magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

Elektronika

Laptop do gier, czym się charakteryzuje

Dedykowane laptopy dla graczy to stosunkowo młoda, jednak dynamicznie rozwijająca się nisza, która z roku na rok zdobywa coraz więcej klientów.

Jakie mamy typy laptopów?

Decydując się na zakup laptopa, musimy określić sobie cel, do jakiego ma nam służyć. Podzielmy więc zatem laptopy na kategorie, aby ułatwić wybór. Najpopularniejszy podział będzie ze względu na jego docelowe przeznaczenie. Laptop biurowy, jak sama nazwa wskazuje będzie nam w 90% służył do pracy. Laptopy takie są zazwyczaj wyposażone w trochę inne procesory, oraz przeważnie mają wbudowaną kartę graficzną, co w znaczący sposób ogranicza zastosowanie takiego sprzętu do gier. Laptop biurowy ma za zadanie bezproblemową obsługę pakietu biurowego np. Office, oraz powinien poradzić sobie z odtwarzaniem i wyświetlaniem obrazu. Laptop do użytku domowego jest to najszersza i najbardziej rozbudowana kategoria urządzeń. Do niedawna w tej kategorii również znajdowały się urządzenia dedykowane dla graczy. Laptop do użytku domowego powinien być jak najbardziej uniwersalną maszyną, na której zarówno popracujemy, jak i zagramy w ulubioną grę, czy odtworzymy film w jakości HD na ekranie, lub podpinając do telewizora. Innym typem urządzeń będą laptopy 2w1. Jest to hybryda laptopa i tabletu. Urządzenia te są odpowiedzią producentów laptopów na coraz popularniejsze i powszechniejsze tablety. W pewnym momencie tablety zdominowały rynek komputerów przenośnych, zmuszając producentów laptopów do wprowadzenia innowacyjnych urządzeń, posiadających zbliżone możliwości do laptopów. Popularność urządzeń 2w1 nie jest zbyt duża, są one zauważalnie droższe od tabletów. Laptopy gamingowe, to stosunkowo młoda kategoria sprzętu, która wyodrębniła się z kategorii laptopów domowych.

Czy na starym laptopie da się grać? Sprawdź, jakie gry na starego laptopa.

Laptop do gier, czym się charakteryzuje

Laptopy do gier różnią się od innych urządzeń już na etapie swojego designu. Znacznie się wyróżniają od innych urządzeń na rynku. Są odważnie zaprojektowane, kolorowe, mają wzbudzać zainteresowanie wśród odbiorców. Laptop do gier jest urządzeniem, które można łatwo spersonalizować i jest przygotowane do rozbudowy. Można w łatwy sposób dokonać upgrade urządzenia wymieniając jego podzespoły. Laptop dla gracza posiada mocne podzespoły pozwalające cieszyć się najwyższymi detalami grafiki podczas gry. Oczywiście dla takiego urządzenia 32 Gb pamięci RAM i 8 rdzeniowy procesor będzie standardem. Sprzęt musi być wyposażony w odpowiednią liczbę szybkich portów USB 3.0, w celu podłączenia innych urządzeń zewnętrznych, jak myszka, klawiatura zewnętrzna czy pad do gry. Obowiązkowo musi być wyposażony w wejście HDMI pozwalające podłączyć go do telewizora. Ważna jest też duża pojemność baterii do gry bez podpiętego zasilania. Ciężko jest prowadzić rozgrywkę, gdy bateria pozwala na pracę przez 2 lub 3 godziny.

Czy dysk SSD ma znaczenie w grach?

Dobry laptop do gier będzie drogim urządzeniem, gdyż producenci w tym segmencie sprzętu nie idą na kompromisy. Sprzęt warty nie rzadko 10 000 pln i więcej musi być urządzeniem o najlepszych parametrach. Aktualnie każdy liczący się producent laptopów, ma na rynku linie dedykowaną specjalnie dla graczy.

Grasz na łączu bezprzewodowym? Sprawdź, jaki router WIFI do domu wybrać.