magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

Elektronika

Dlaczego warto mieć w swoim domu wyciskarkę wolnoobrotową

Prawidłowa dieta to taka, w której uwzględnionych jest przynajmniej kilka posiłków z warzyw i owoców. Aby wdrożyć je do swojego codziennego jadłospisu, warto kupić sobie wyciskarkę wolnoobrotową. Wtedy można przyrządzać naprawdę pyszne soki, które często smakują dużo bardziej niż na przykład sałatka czy surówka.

Co to jest wyciskarka wolnoobrotowa
Wśród sprzętu AGD, który służy do wyciskania soków, od kilku lat prawdziwym hitem są wyciskarki wolnoobrotowe. Dlaczego są tak lubiane? Różnią się czymś od zwykłej sokowirówki? Zdecydowanie tak. Wyciskarka wolnoobrotowa pozwala na wyciskanie soku bez podgrzewania składników, do którego dochodzi w związku z pracą silnika maszyny. To natomiast powoduje niszczenie witamin oraz mikro i makroelementów. Okazuje się zatem, że takie soki nie są już tak bogate w składniki odżywcze, czyli dobre dla naszego zdrowia. Nawet tania wyciskarka wolnoobrotowa będzie zatem lepsza niż klasyczna sokowirówka. Można dzięki niej robić soki warzywne i owocowe. Propozycji łączenia składników jest tak wiele, że można każdego dnia pić coś innego. Wyciskarkę najlepiej kupować w sklepach przez internet, bo tam można znaleźć doskonałe okazje. Wyciskarka wolnoobrotowa czasem pojawia się również w ofercie sklepów takich jak na przykład dyskonty spożywcze. Również można tam polować na swój egzemplarz. Modele tanie od drogich najczęściej różnią się efektywnością wyciskania. Droższy sprzęt wyciska sok tak, że pozostaje naprawdę sucha miazga z warzyw i owoców. Tańsze wyciskarki mają mieć odrobinę mniejszą moc. Nie oznacza to jednak, że soku uzyskamy zdecydowanie mniej. Różnice są subtelne, dlatego nie warto się nimi przejmować.

Dlaczego warto mieć w domu wyciskarkę wolnoobrotową
Soki są bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Można przemycać w nich nie tylko słodkie owoce, ale również warzywa, których w diecie zwykle mamy o wiele za mało. Do przyrządzenia soku świetnie nadają się na przykład buraki, marchewka, seler naciowy To właśnie w tych warzywach znajdziemy mnóstwo witamin oraz innych składników odżywczych. Co ważne, soki są lekkostrawne, a zatem dużo lepiej trawione przez osoby, które mają na przykład problemy po zjedzeniu niektórych warzyw. Może się tak zdarzyć, jeżeli wcześniej w diecie miało się za mało błonnika. Dzięki sokom dostarczamy sobie zatem wiele mikro i makroelementów, witamin, błonnika, a wszystko to w bardzo pysznej postaci. Do picia nie trzeba zachęcać dzieci, które często marudzą wtedy, gdy na ich talerzu ląduje sałatka. Jednym słowem wprowadzenie wyciskarki wolnoobrotowej do swojego domu to możliwość rozszerzania diety, proponowania swoim domownikom zdrowszych posiłków, w których uda się przemycić więcej warzyw. Korzyści są widoczne już po kilku tygodniach. Można przejść na detoks sokowy lub dietę sokową albo zastąpić jeden stały posiłek takim płynnym. Dzięki temu łatwiej zgubić zbędne kilogramy i zawalczyć o płaski brzuszek. Jeśli w najbliższym czasie planuje się jakąś większą inwestycję do domu, tania wyciskarka wolnoobrotowa to na pewno dobry pomysł.