magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

Elektronika

Niezbędne akcesoria do RTV

Kupując telewizor musimy pomyśleć o zestawie niezbędnych do niego akcesoriów. Pomogą one cieszyć się nam pełnią możliwości nowego sprzętu.

Co warto zakupić od razu z telewizorem?

Kupując nowy telewizor, zazwyczaj nie myśli się o zakupie dodatkowych akcesoriów. Temat ten zazwyczaj wychodzi podczas rozmowy ze sprzedawcą, który to starać się będzie sprzedać jakieś dodatkowe akcesorium do naszego sprzętu. Często będzie to jakiś niezbyt potrzeby sprzęt, zupełnie zbędny, ale zapewne szeroko promowany przez sprzedawcę. Dlatego też warto się zastanowić od razu czego nam potrzeba. Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać jest odpowiednio dobrany do telewizora uchwyt ścienny. Warto rozważyć zamocowanie telewizora na ścianie, szczególnie gdy ma się dzieci. Możemy w takim przypadku zainstalować odbiornik na wysokości poza zasięgiem naszych pociech. Decydując się na taki wariant nie oszczędzajmy pieniędzy na dobry uchwyt. Solidna konstrukcja zapewni nam długoletnie bezproblemowe i bezpieczne użytkowanie telewizora. Trzeba pamiętać, aby zakupić dedykowany model do naszego telewizora. Kolejnymi niezwykle ważnymi akcesoriami są kable. Jest to element, który bagatelizuje się podczas zakupu i używa się dostarczonych przez producenta. Jest to błąd, szczególnie jeśli chodzi o kable HDMI, oraz kable optyczne. Dobre i markowe kable HDMI znacząco mogą podnieść jakość wyświetlanego obrazu z podłączonego urządzenia peryferyjnego, jak dekoder tv, konsola, czy odtwarzacz dvd. Podobnie jest z kablem .zapomnieć o zakupie dobrego kabla antenowego, jeśli takiego nie mamy. Dobry kabel antenowy to gwarancja dobrego obrazu wyświetlanego na ekranie. Inne niezbędne akcesoria do RTV, warte uwagi podczas zakupu, to przejściówki i adaptery do kabli, czy środki czyszczące. Ekrany to wrażliwe powierzchnie, o które należy odpowiednio dbać. Używając złego środka możemy bezpowrotnie zniszczyć zewnętrzną powłokę matrycy.

Akcesoria warte uwagi

Warto rozważyć zakup słuchawek do telewizora. Nie jest to zbyt oczywisty gadżet, który rozważa się z zakupem. Coraz więcej telewizorów, szczególnie tych wyposażonych w funkcje smart, ma możliwość bezprzewodowego podłączenia urządzeń peryferyjnych. Sprawdza się to szczególnie dobrze przy słuchawkach. Obecnie na rynku mamy wiele modeli słuchawek bezprzewodowych w rozsądnych cenach, a oferujących naprawdę bardzo dobrą jakość dźwięku. Jeżeli posiadamy starszy model tv, bez funkcji smart, warto dokupić do niego transmiter telewizyjny. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest Google Chromecast, oferujące dostęp do usług Google, umożliwia streaming muzyki ze Spotify, czy Youtube. Zainstalowane aplikacje takie jak Netflix czy HBO Go znacznie rozszerzają możliwości starszego urządzenia.

Powyższe wymienione akcesoria do telewizora to przysłowiowy wierzchołek góry. Na ryku jest tak wiele różnych urządzeń, które pozwalają nam ulepszyć nasz telewizor, że właściwie od naszej fantazji oraz wiedzy zależy co możemy zakupić. Pamiętajmy jednak o rozsądku podczas wyboru dodatkowych akcesoriów.