magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

Elektronika

Najlepsze bezprzewodowe odkurzacze pionowe.

Odkurzacze bezprzewodowe podbiły nasz rynek swoją funkcjonalnością. Oprócz tego że, są one bardzo lekkie i łatwo je przechowywać posprzątamy nimi cały dom.

Jak wybrać najlepszy odkurzacz pionowy.

Dobrze jest na początku zastanowić się jakie funkcje ma posiadać odkurzacz który chcemy kupić. Niektóre osoby stawiają na szczotkę, która ma w łatwy sposób pozbyć się sierści zwierząt z mebli, inni zaś potrzebują modelu z możliwością czyszczenia na mokro. Szukając odpowiedniego odkurzacza powinniśmy zwrócić uwagę na to czy dany model posiada odczepiany odkurzacz ręczny, który jest bardzo pomocny w codziennym użytkowaniu jak również doskonale sprawdza się przy sprzątaniu samochodu. Opinie klientów są również bardzo ważną dla nas informacją dlatego, na ich podstawie też możemy dokonać wyboru.

Jak wyposażone zostały odkurzacze pionowe.

Do podstawowego wyposażenia tych odkurzaczy należy: turbo lub elektroszczotka, rura teleskopowa, końcówka typu 2 w 1 oraz ssawka.
Niektóre modele posiadają uchwyt do wieszania odkurzacza, wbudowany pojemnik na akcesoria, cyfrowy wyświetlacz czy podświetlenie led. Odkurzacze pionowe oprócz ich wszystkich funkcji różnią się też czasem ładowania oraz długością odkurzania na jednym ładowaniu. Ich zaletą jest przede wszystkim bezprzewodowość, dzięki której posiadamy nieograniczony zakres możliwości.

Jak funkcjonują elementy wyposażenia.

Odkurzacze pionowe 2 w 1 pracują na każdej powierzchni, dlatego podczas sprzątania nie musimy wymieniać szczotki. Dodatkowo wybierając odkurzacz 3 w 1 umyjemy również swoją podłogę. Elektroszczotka pracuje w trybie zwykłym oraz w trybie turbo ( jednak nie każdy model ma wyposażony jest w regulację mocy), dzięki czemu poradzimy sobie z każdym zanieczyszczeniem. Wszelkiego rodzaju ssawki idealnie nadają się do trudno dostępnych miejsc jakimi są np. szczeliny a rura teleskopowa jest niezbędna przy sprzątaniu wysoko położonych elementów. Odkurzacze te posiadają przezroczysty, łatwy w obsłudze pojemnik na kurz w różnych rozmiarach, dzięki czemu widać kiedy należy go opróżnić. Czas ładowania w nowszych modelach jest stosunkowo krótszy z uwagi na doskonały akumulator, który w niektórych modelach posiada, aż dwie wymienne baterie. Urządzenia te są bardzo lekkie dlatego nawet dziecko z łatwością odkurzy mieszkanie. Bezprzewodowe odkurzacze pionowe ze względu na swoją konstrukcję można odłożyć w dowolnym momencie a ich przechowywanie zajmuje niewiele miejsca. Warto wspomnieć, że filtry w tych odkurzaczach są zmywalne pod wodą, dlatego nie ma potrzeby wymieniać ich na nowe. Odkurzacze typu 3 w 1 czyli te posiadające funkcję pracy na mokro zostały dodatkowo wyposażone w technologię cyklonu oraz pojemnik na wodę. Wszystkie modele dostępne są w różnych kolorach a ich produkcja zajęło się wiele firm. Jednak według opinii klientów najlepszym odkurzaczem bezprzewodowym pionowym okazał się Bosch BBH21830L oraz Philips Speed pro Max Aqua 8000. Oba te produkty miały doskonałą opinię i najwięcej gwiazdek w każdej z pięciu kategorii.