magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

Elektronika

Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe, czym się kierować?

Szeroki zakres rodzajów słuchawek bezprzewodowych przyprawia nas o zawrót głowy. Aby dokonać dobrego wyboru, trzeba poświęcić trochę czasu aby się z nimi zapoznać.

Jeśli chodzi o słuchawki bezprzewodowe wybór jest ogromny. Warto wziąć pod uwagę ich specyfikację przed dokonaniem wyboru. Wybierając słuchawki bezprzewodowe, należy jasno określić czego potrzebujemy. Jednym z ważnych aspektów jest czas użytkowania. Jest to czas w jakim możemy się cieszyć ich używaniem bez konieczności ładowania.

Rodzaje słuchawek bezprzewodowych

Słuchawki dokanałowe to takie, które mieszczą się w kanale ucha. Są to niewielkie słuchawki mieszczące się w kieszeni. Bardzo dobrze izolują hałasy z zewnątrz. Posiadają różnego rodzaju silikonowe uszczelki.

Słuchawki douszne, również małej wielkości, które wkłada się do małżowiny usznej. Nadają się do używania na spacery, ponieważ nie izolują od hałasów, a więc usłyszymy nadjeżdżający samochód, czy rower.

Słuchawki nauszne, średniej wielkości, nakładane na małżowinę uszną. Dobrze dopasowane do uszu, będą wygodne. Często składane.

Słuchawki wokółuszne to już duże słuchawki zakładane na całe uszy, nie przygniatając małżowin. Wysoki komfort noszenia sprawia, że można ich używać wiele godzin. Zapewniają dobrą izolację od hałasów, ale warunkiem jest ich zamknięta budowa.

Na co zwrócić szczególna uwagę przy zakupie słuchawek

Baterie. Czas działania słuchawek bezprzewodowych zależy od wielu rzeczy. Większe słuchawki zmieszczą większą baterię, a co za tym idzie dłużej będziemy ich używać. Najkrótszy czas działania będą miały najmniejsze słuchawki.

Ważnym aspektem jest cel zakupu takich słuchawek. Jeśli chcemy w nich uprawiać sport, muszą być odpowiednich rozmiarów, tak aby nie sprawiały nam problemu podczas wykonywania ćwiczeń. Jeśli natomiast potrzebujemy ich do pracy w domu, z pewnością sprawdzą się duże.
Warto zwrócić uwagę na rodzaj portu ładującego, jakość dźwięku oraz ilość omów.
Oprócz parametrów technicznych, ważnym aspektem jest również design.

Główne parametry dobrych słuchawek

Impedancja. Impedancja słuchawek wyrażana jest omach. Im większa wartość impedancji, tym lepsza jakość dźwięku. Do przenośnych odtwarzaczy lepsze będą słuchawki o małej impedancji.

jeśli słuchamy dużo muzyki, istotna będzie dynamika głośników w słuchawkach. Jest ona wyrażana w decybelach. Szczególnie ważne, gdy słuchamy muzyki, która wykorzystuje szeroki zakres dynamiki np. muzyka poważna. Im większe wartości, tym jakość słuchania będzie bogatsza.

Częstotliwość słuchawek bezprzewodowych. O zakresie częstotliwości mówi pasmo przenoszenia. Zakres słyszenia ludzkiego ucha wynosi od 20 Hz do 20000 Hz. Odbiór dźwięku jest indywidualny. Jednak poza tą skalą również istnieją dźwięki, które mają znaczący wpływ na doznania podczas słuchania muzyki.

Słuchawki bezprzewodowe to wygodny sposób na słuchanie muzyki poruszając się. Kabel nie plącze się i nie zahacza o nic. To idealne rozwiązanie dla ludzi nie umiejących usiedzieć w jednym miejscu.