magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

Elektronika

Jaki odkurzacz elektryczny wybrać do domu?

Utrzymywanie czystości w domu staje się znacznie łatwiejsze gdy pod ręką jest dobry odkurzacz elektryczny. Jednakże prędzej czy później, podobnie jak każdy inny sprzęt, odkurzacz musi być wymieniony na nowszy model. Wtedy to pojawia się pytanie – jaki odkurzacz elektryczny najlepiej wybrać?

Rodzaje odkurzaczy elektrycznych.

Na rynku nie brakuje modeli odkurzaczy elektrycznych, tworzonych przez znane i powszechnie doceniane marki. Praktycznie w każdym sezonie pojawia się ich więcej, a każdy nowy odkurzacz wyposażony jest w dodatkowe funkcje, których nie posiadały stare modele. Jednakże podczas zakupów, najpierw warto zorientować się na temat podstawowych rodzajów odkurzaczy, jakie można znaleźć w każdym sklepie.

Podział ten można dokonać na wiele sposobów. Podstawowym jest podział na odkurzacze workowe i bezworkowe. Do pewnego czasu odkurzacze bezworkowe były o wiele droższe, jednakże obecnie można łatwo kupić taki odkurzacz w rozsądnej cenie. Tym samym gwarantuje się, że nie będzie konieczności wydawania kolejnych pieniędzy na worki.

Odkurzacze można także podzielić na zwykłe i pionowe. Pionowe są często wygodniejsze w obsłudze, choć ich cena jest nieco wyższa. Wiele z nich to także modele bezprzewodowe, co jest dodatkowym plusem. Poza tym warto także rozważyć to jaki filtr ma dany odkurzacz. Najlepsze posiadają filtry typu HEPA, które zapewniają bardzo dokładne czyszczenie, idealne dla alergików. Cena odkurzacza z filtrem HEPA zapewne będzie wyższa niż modele z innymi filtrami, jednakże jest to inwestycja warta wydanych pieniędzy.

Jaki odkurzacz elektryczny sprawdzi się w domu?

Szukając odkurzacza elektrycznego do domu, warto wziąć pod uwagę to jak często się odkurza, jak dużą przestrzeń, a także czy mieszka się w bloku mieszkalnym czy też w domu jednorodzinnym. Najbardziej oczywistym kryterium jest jednak cena, zatem przed zakupami ważne jest, aby określić swój budżet.

Osoby mieszkające w domach mają ten komfort, że mogą kupić odkurzacz który co prawda działa głośniej, ale charakteryzuje się większą mocą. Zatem odkurzanie przebiega wtedy szybciej i jest wykonywane znacznie dokładniej.
Tymczasem osoby mieszkające w bloku zawsze muszą pamiętać, że za ścianą mają sąsiadów, którzy mogą źle znosić poziom hałasu jaki powoduje dany odkurzacz elektryczny. Warto jednak pamiętać, że w obecnych czasach nawet najgłośniejsze odkurzacze wcale nie są aż tak hałaśliwe jak to, co można pamiętać z użytkowania starszych modeli. Zatem zazwyczaj sama głośność odkurzacza nie powinna być decydującym czynnikiem jeżeli chodzi o to, czy warto kupić ten model czy lepiej poszukać dla siebie czegoś innego.

Warto natomiast zwrócić uwagę na szczegóły, takie jak pojemność odkurzacza czy też długość kabla. W warunkach domowych co prawda krótszy kabel nie powinien być dużą przeszkodą, jednakże wciąż dobrze jest wiedzieć, jak wygodnie jest manewrować odkurzaczem zanim się go zakupi. Na szczęście bogaty wybór modeli na rynku sprawia, że każdy znajdzie odkurzacz elektryczny, który doskonale sprawdzi się w domu.