magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

Elektronika

Co należy wiedzieć decydując się na pożyczkę online.

Jeżeli chcemy zaciągnąć zobowiązanie finansowe w postaci pożyczki dostępnej przez internet musimy przede wszystkim, wiedzieć na czym ona polega i w jaki sposób przebiega proces otrzymania pieniędzy.

Czym jest pożyczka online?

Pożyczka dostępna całkowicie przez internet jest opcją przede wszystkim dla osób chcących otrzymać gotówkę nawet już w 15 minut oraz, wszystkich tych którzy nie lubią tracić czasu na wizyty w instytucjach pożyczkowych.

Kto może otrzymać taką pożyczkę?

Pożyczkę może otrzymać każda osoba posiadająca polskie obywatelstwo oraz ukończone osiemnaście lat. Oprócz tego ubiegając się o dodatkowy zastrzyk gotówki musimy nie widnieć w rejestrze dłużników ponieważ, głównie to jest przyczyną odmowy udzielenia nam gotówki. Tylko niektóre firmy udzielają pożyczki osobą z zadłużeniem komorniczym lub tym widniejącym w Biku jednak, proces przyznania gotówki u tych osób jest dłuższy i zazwyczaj potrzebny jest żyrant aby, z takiej możliwości można było skorzystać.

Jak wybrać odpowiednią firmę pożyczkową?

Na stronach internetowych mamy mnóstwo tak zwanych porównywarek pożyczkowych które, pomogą nam sprawdzić wszystkie koszty różnych firm. Na ich podstawie możemy wybrać najbardziej pasującą nam instytucję i właśnie tam wysłać swój wniosek.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę?

Po wybraniu firmy u jakiej chcemy zaciągnąć zobowiązanie możemy na ich stronie najpierw sprawdzić jaką, w przybliżeniu będziemy mieli ratę za wybraną kwotę oraz czas spłacenia zadłużenia. Kolejną czynność jaką musimy wykonać to wypełnienie krótkiego wniosku do którego, będzie nam potrzebny dowód osobisty oraz dane zakładu pracy. Następnie za pomocą naszego konta bankowego musimy zweryfikować swoje dane, w tym celu zostaniemy przekierowani na stronę swojego banku gdzie, po zalogowaniu nastąpi automatyczna weryfikacja. W momencie gdy, weryfikacja wypadnie pomyślnie otrzymamy propozycję pożyczkową od firmy. Umowę podpisujemy zazwyczaj pinem który, otrzymujemy na swój telefon komórkowy. Przed akceptacją umowy ważne jest abyśmy, dokładnie się z nią zapoznali by, później nie mieć problemów ze spłatą. Wraz z otrzymaniem umowy dostajemy numer konta bankowego na jaki należy spłacać raty oraz, tytuł naszej umowy potrzebny do przelewu.Pieniądze otrzymujemy na swoje konto bankowe jednak, w niektórych firmach jest możliwość wypłaty czekiem w wybranym punkcie na poczcie.

Co oferują nam firmy pożyczkowe?

Niektóre z firm w przypadku wzięcia pierwszej pożyczki kuszą nas zerowym RRSO jednak, zazwyczaj są one do kwoty 3000 zł rozłożonych na parę rat. Jest jednak wiele firm rozkładających pożyczkę na dwa lata lub więcej gdzie, kwota jaką możemy uzyskać to aż 25000zł. W przypadku większych sum warto jest zwrócić uwagę na koszty pożyczki które, później będziemy musieli oddać.

U większości firm pożyczkowych RRSO jest tak duże że, czasami oddajemy jeszcze raz więcej niż pożyczyliśmy. Niestety to jest właśnie główna wada takich instytucji pożyczkowych dlatego, przy zaciąganiu większych kwot zastanówmy się czy nie lepiej wybrać się do banku.