magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

Elektronika

Wybór suszarki do ubrań – postawić na tradycję czy nowoczesność?

Prawidłowy sposób suszenia ubrań ma niebagatelne znaczenie dla tego, jak prezentują się później one na sylwetce. Rzeczy wykonane są przecież z tkanin, które pod wpływem suszenia mogą kurczyć się lub mechacić. Warto o tym pamiętać, wybierać metody suszenia ubrań, które są najbardziej adekwatne do rodzaju strojów i tkanin, z których zostały one uszyte.

Najlepsze suszarki do ubrań

Najpopularniejszy sposób suszenia ubrań to po prostu rozwieszanie ich na suszarkach. Wybór suszarki do ubrań jest ważny, ponieważ jest to ta rzecz, która w wielu polskich domach czy mieszkaniach jest praktycznie cały czas na widoku. Kto ma małe mieszkanie, w którym suszarka cały czas stoi rozstawiona, z powodzeniem może zainwestować w ładny model, który jest wykonany na przykład z drewna czy bambusa. To wcale nie musi być suszarka plastikowa, która nie należy do zbyt eleganckich. Takie designerskie suszarki często można spotkać na przykład w internecie. Jeżeli komuś nie zależy na tym, aby suszarka prezentowała się ładnie, chodzi natomiast tylko o funkcje praktyczne, może skusić się na tańszy model z plastiku. Warto wybierać suszarki, na których zmieści się sporo rzeczy, o dosyć szerokim rozstawieniu poszczególnych sznurków. Dlaczego to takie ważne? Wtedy jest większy przepływ powietrza pomiędzy ubraniami, dzięki czemu schną one szybciej.

Suszarka bębnowa do ubrań

W polskich domach coraz lepiej przyjmują się suszarki bębnowe. Jeżeli ktoś posiada pralnię i suszarnię, często inwestuje w dwa odrębne urządzenia. W przypadku małej łazienki można natomiast kupić pralko-suszarkę. To rzeczywiście bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Dzięki temu w ciągu dwóch godzin można uprać rzecz, a następnie ją wysuszyć. Ta opcja przydaje się w sytuacjach podbramkowych, gdy na szybko potrzebujemy jakiegoś ubrania. Trzeba wiedzieć jednak o tym, że taki sposób suszenia ubrań ma również pewne minusy. Suszarki bębnowe między innymi przyczyniają się do szybszego zużywania się ciuchów. Ubrania mechacą się, czasami tracą nawet intensywność koloru. Poza tym niektóre rzeczy mogą też się kurczyć. Ostrożnie trzeba tam suszyć na przykład ubrania wykonane z lnu, które są bardzo popularne w ostatnich latach. Suszenie w suszarkach bębnowych jest też stosunkowo drogie. Ten sprzęt AGD pobiera często dużo więcej energii niż zwykła pralka na jeden cykl prania. Warto sobie to przeliczyć, a ubrania suszyć w ten sposób tylko wtedy, gdy nie ma innej możliwości.

Suszarki stojące i do montowania na ścianie

Przenośne suszarki do ubrań fantastycznie sprawdzają się wiosną oraz latem. Można wtedy mokre pranie wynieść na świeże powietrze. Chyba nie ma nic przyjemniejszego niż rzeczy, które wyschły targane świeżym wiatrem. Warto korzystać z tej opcji, jeżeli tylko jest taka możliwość. Jeśli w domu posiada się pomieszczenie dedykowane do suszenia ubrań, warto zainwestować tam w suszarkę zamontowaną na ścianie. Wtedy pomiędzy dwoma przeciwległymi ścianami pomieszczenia zamieszcza się sznurki. To wygodna opcja, dzięki której nie jest zajęte miejsce na podłodze.