magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

komputer rowerowy
Multimedia

Jak wybrać odpowiedni komputer rowerowy?

W naszym kraju każdego roku przybywa osób aktywnych fizycznie. W myśl zasady sport to zdrowie, coraz więcej ludzi decyduje się na jego regularne uprawianie. Jednym z najchętniej wybieranych sposobów aktywności fizycznej, jest jazda na rowerze. Nie jest to sport wymagający, ale warto posiadać przynajmniej podstawowy sprzęt, pozwalający mierzyć efekty naszej pracy. Dla mniej zaawansowanych może to być zwykły licznik, a dla bardziej zaawansowanych, komputer rowerowy, np. Wahoo Roam.

Jaki powinien być komputer rowerowy?

Komputer rowerowy, to urządzenie przeznaczone zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów. Jego zadaniem jest mierzenie i analizowanie danych o naszej jeździe, w możliwie nieskomplikowanej formie. Urządzenie to, powinno być wykonane z możliwie wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne tworzyw. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku ewentualnej wywrotki, komputer mógłby ulec uszkodzeniu. Istotna jest również odpowiednia wodoszczelność, która będzie umożliwiała używanie komputera podczas opadów deszczu.

Kluczowe znaczenie, powinien mieć również wykorzystany w sprzęcie wyświetlacz. Musi to być wyświetlacz o dużej rozdzielczości i odpowiedniej wielkości. Najlepiej byłoby, gdyby komputer rowerowy, wyposażony był w wyświetlacz dotykowy. Jeżeli nie ma takiej opcji, należy wybierać te, które mają możliwie duże przyciski. Jest to szczególnie ważne podczas uprawiania sportu, np. gdy chcemy podczas jazdy zmienić tryby, czy wyznaczyć nową trasę.

Ogromnym plusem komputera, będzie również aktywny GPS, pozwalający śledzić nasze położenie i wyznaczać ciekawe trasy. Posiadanie modułu GPS, daje także możliwość zapisu większej ilości danych i dokładniejszego planowania treningów.

Szukając odpowiedniego komputera rowerowego, należy wybierać tylko te bezprzewodowe. Komputery bezprzewodowe są dużo wygodniejsze w codziennym użytkowaniu i łatwiejsze w montażu.

Ile kosztuje komputer rowerowy?

Cena komputera rowerowego jest w dużej mierze zależna od tego, jakie funkcje nas interesują. Na rynku możemy znaleźć zarówno modele prezentujące najbardziej podstawowe dane, np. ilość przejechanych kilometrów, tempo i spalone kalorie, jak również modele wysoce zaawansowane. W związku z tym, widełki cenowe są dość rozpięte. Najtańsze komputery rowerowe znajdziemy już za ok. 500 zł. Cena komputerów bardziej zaawansowanych, może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy oczywiście od tego, czego oczekujemy od komputera i na jakim etapie przygody z rowerami się znajdujemy. Najlepiej będzie zatem zacząć przygodę od mniej skomplikowanych sprzętów i w miarę upływu czasu, zdecydować się na bardziej zaawansowane.