magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

android 13
Technologia

Wszystkie nowości, jakie oferuje system Android 13

W dzisiejszych czasach Android jest jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych stosowanych na telefonach komórkowych. Korzysta z niego zdecydowana większość producentów telefonów, z wyłączeniem firmy Apple, która swoje produkty opiera na systemie iOS. Już wkrótce na rynku pojawi się nowa wersja systemu Android 13. Warto wiedzieć, jakie nowości ma do zaoferowania konsumentom.

Czym jest system Android?

Android jest systemem operacyjnym, który opiera się na jądrze Linuksa. Przeznaczony jest przede wszystkim dla różnego rodzaju urządzeń mobilnych, takich jak smartfony, tablety czy też telefony komórkowe. Zasada działania systemu Android 13 jest wyjątkowo prosta – umożliwia on zarządzanie zasobami sprzętu, a także oferuje użytkownikowi graficzny, nieskomplikowany interfejs, który pozwala na łatwe korzystanie ze wszystkich funkcji urządzenia.

Trzynasta odsłona systemu Android będzie nosiła wdzięczna nazwę Tiramisu i pojawi się na rynku lada dzień. Znane są już nowe funkcje i usprawnienia, jakie ma do zaoferowania klientom.

Jakie nowości oferuje system Android 13?

Użytkownicy telefonów, którzy będą mieli szczęście używać systemu Android 13 będą mogli korzystać z ulepszonego systemu zarządzania powiadomieniami i uprawnieniami. Nowością jest możliwość przyznawania ich na określony czas, po upływie którego zwyczajnie wygasną. Rozwiązaniem skopiowanym z systemu iOS jest podzielenie systemu udzielania pozwoleń na dostęp do multimediów na audio, wideo i zdjęcia. Użytkownicy systemu Android 13 będą także posiadali rozszerzoną kontrolę nad multimediami, a także będą mieli możliwość skorzystania z trybu wielu okien, który będzie trybem domyślnie aktywnym dla każdej uruchomionej na telefonie aplikacji.

Warto wspomnieć również o nowych ustawieniach prywatności, których zadaniem będzie zwiększenie bezpieczeństwa i prywatności użytkowników.

Pomimo tego że zmiany wprowadzone przez system Android 13 nie są uznawane za szczególnie przełomowe, to z pewnością warte są uwagi. Oczywiście, mogą zajść w nich drobne zmiany do czasu oficjalnej premiery, jednak z pewnością pozytywnie wpłyną one na funkcjonalność i wygodę korzystania z systemu.

Android 13 jakie telefony?

Użytkownicy powinni zdawać sobie sprawę z tego, że nie każde urządzenie będzie obsługiwać nowy system Android 13. Niemniej jednak ci szczęśliwcy, którzy będą mogli z niego skorzystać, z pewnością docenią przyspieszenie telefonu i oszczędność pamięci, które będą z nim związane.

To czy Android 13 trafi ostatecznie na konkretne urządzenie, zależne jest od jego producenta. Przykładowo, marka Huawei zdecydowała się na dostarczenie Androida 13 nawet do starszych smartfonów, pochodzących z niższych półek cenowych. Ciężko powiedzieć czy na ten krok zdecydują się również inne marki.

Podsumowując, Android 13 bez wątpienia jest systemem funkcjonalnym i wygodnym dla użytkowników. Nie ma się więc co dziwić, że posiadacze smartfonów z niecierpliwością wyczekują jego premiery, licząc na o wiele większą wygodę korzystania z urządzenia.