magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

finansowanie Twojej firmy online
Biznes

Proste i wygodne finansowanie Twojej firmy online

Finansowanie firmy w 2022 roku to temat, którym interesują się nie tylko przedsiębiorcy mający przejściowe kłopoty finansowe. Coraz częściej z finansowania online korzystając osoby prowadzące firmy, które poszukują możliwości optymalizacji kosztów. Umiejętne zarządzanie finansami otwiera przed przedsiębiorstwem wiele możliwości rozwoju – nie jest to więc jedynie sposób na uniknięcie problemów finansowych, a po prostu element strategii biznesowej.

W jaki sposób możesz sfinansować wydatki Twojej firmy? Jakie firmy świadczą takie usługi i jakie są ich koszty? Sprawdź, jak wygląda proste i wygodne finansowanie Twojej firmy online!

Rodzaje usług finansowych dla firm

W 2022 roku wachlarz usług finansowych dla przedsiębiorstw jest naprawdę szeroki. Firmy mogą korzystać między innymi z faktoringu, a także finansowania faktur, podatków czy zakupów.

Faktoring online

To usługa skierowana do tych przedsiębiorców, którzy borykają się z problemem zatorów płatniczych. Wystawianie faktur z długimi terminami płatności, niepewna sytuacja rynkowa, podatność na zdarzenia losowe czy nawet warunki pogodowe – te wszystkie elementy zwiększają prawdopodobieństwo powstania zatorów płatniczych, czyli sytuacji, w których przedsiębiorca nie może spłacić zobowiązań swojej firmy tylko dlatego, że wciąż nie otrzymał należnych mu płatności od kontrahentów. 

W ramach faktoringu online przedsiębiorca zakłada konto w firmie faktoringowej i otrzymuje odnawialny limit faktoringowy. Limit faktoringowy to kwota, do wysokości której firma może finansować faktury – oznacza to, że gdy tylko wystawi dokument sprzedaży, może zgłosić go do faktora i natychmiast otrzymać środki należne z transakcji w zamian za prowizję. Dzięki temu problem zatoru płatniczego praktycznie przestaje istnieć. Warto zwrócić uwagę na fakt iż występuje kilka rodzajów faktoringu, dzięki czemu każdy przedsiębiorca może dobrać usługę na miarę swoich potrzeb.

Finansowanie faktur

Usługa finansowania faktur jest jednorazową formą faktoringu online. W ramach finansowania faktur przedsiębiorca może uzyskać środki z cesji pojedynczej faktury. Cała procedura finansowania odbywa się online. Nie trzeba odwiedzać oddziałów i stać w kolejkach – wystarczy połączenie z internetem i potwierdzenie warunków umowy kodem SMS.

Finansowanie podatków

Obowiązek podatkowy powstaje już w momencie wystawienia faktury, nie zaś w momencie otrzymania za nią płatności. To prowadzi do sytuacji, w których przedsiębiorcy muszą płacić podatek dochodowy i podatek VAT od sprzedanych towarów czy wyświadczonych usług, za które jeszcze nie otrzymali zapłaty. 

Finansowanie podatków eliminuje ten problem – wystarczy zgłosić zapotrzebowanie na odpowiednią kwotę (przedsiębiorcy mogą w ten sposób sfinansować zarówno podatek dochodowy – PIT i CIT – jak i podatek VAT czy składki ZUS) i rozłożyć płatność na wygodne raty. PragmaGO oferuje rozłożenie płatności na 3, 6, 9 lub 12 miesięcy.

Finansowanie zakupów

Zakupy firmowe są integralną częścią rozwoju przedsiębiorstwa – aby zapewnić sobie możliwość sprawnego prowadzenia biznesu i świadczenia jeszcze lepszych usług, firmy inwestują w maszyny, sprzęt czy flotę pojazdów. To jednak nie koniec listy wydatków, jakie przedsiębiorca może pokryć korzystając z usługi finansowania zakupów. Nawet codzienne potrzeby firmy, takie jak zamawianie środków czystości, dokonywanie niezbędnych napraw czy wypożyczenie samochodu, mogą zostać sfinansowane w ten sposób. 

Sprawdź możliwości finansowania Twojej firmy online – wejdź na pragmago.pl!