magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

jak usunąć nakładkę ze zdjęcia na fb
Multimedia

Jak usunąć nakładkę ze zdjęcia na Facebooku?

Facebook jest to serwis społecznościowy, dzięki któremu zarejestrowani użytkownicy mogą z łatwością stworzyć sieci oraz grupy, dzielić się wiadomościami, czy zdjęciami oraz korzystać z aplikacji na telefon, czy tablet. Jednym z narzędzi, które daje nam Facebook jest możliwość stworzenia własnej nakładki na zdjęcie profilowe lub wybranie już takiej, która istnieje i została stworzona przez kogoś innego. To narzędzie może być bardzo pomocne przy promowaniu marki lub firmy, ale też wydarzenia. Oczywiście może też być użyte w celach estetycznych, aby nasz profil prezentował się lepiej – pozwala to wyrazić siebie. Istnieje też wiele akcji charytatywnych, czy wspierających poszkodowanych na przykład wojną. Wielu ludzi ustawia nakładki profilowe w celu okazania wsparcia. Co jednak jeśli chcemy, aby nasze profilowe nie miało już żadnej nakładki? Z tego artykułu dowiesz się, jak usunąć nakładkę ze zdjęcia na FB oraz w jaki sposób ją wcześniej dodać.

Dodawanie nakładki do zdjęcia profilowego na Facebooku

Chcesz, aby twoje zdjęcie profilowe na Facebooku wyglądało wyjątkowo? Nie ma nic prostszego! Użyj odpowiedniej nakładki profilowej. Taką nakładkę możesz stworzyć samodzielnie lub wykorzystać taką, którą wcześniej ktoś przygotował. Dzięki temu możesz pokazać, że bierzesz udział w ciekawej inicjatywie społecznej, wydarzeniu lub zgadzasz się z jakąś nieszablonową ideą. Teraz krok po kroku wytłumaczymy, jak ustawić nakładkę na zdjęcie profilowe na Facebooku. Na początku wchodzisz na swój profil, klikasz zdjęcie profilowe, potem klikasz „Zaktualizuj swoje zdjęcie profilowe”, a na koniec „Dodaj nakładkę”. W tym miejscu możesz wyszukiwać wśród aktualnie polecanych nakładek oraz wpisywać swoje własne hasła, które Cię interesują do wyszukiwarki. Dodatkową opcją związaną z nakładkami jest jej dopasowanie do zdjęcia profilowego oraz możliwość dodania własnego, autorskiego tekstu. W tym miejscu można zachęcić znajomych na przykład: do wzięcia udziału w wyzwaniu czy wsparciu osób lub instytucji. Można również wybrać okres czasu, przez jaki nakładka ma być na twoim zdjęciu profilowym. Jednak jeśli nie wybierzemy okresu czasu, można ją później usunąć samodzielnie. W następnej części przedstawione zostaną dwa sposoby na usunięcie nakładki ze zdjęcia na FB.

Usuwanie nakładki ze zdjęcia na Facebooku – sposób pierwszy

Kiedy już nie chcemy, aby wcześniej wybrana nakładka znajdowała się na naszym zdjęciu profilowym na Facebooku, możemy ją usunąć w następujący sposób. Na początku należy najechać kursorem na dolną część naszego zdjęcia profilowego, potem klikamy „Przywróć poprzednie zdjęcie” i akceptujemy wybór.

Usuwanie nakładki ze zdjęcia na Facebooku – sposób drugi

Kolejny sposób na usunięcie wcześniej wybranej nakładki, która znajduje się na naszym zdjęciu na Facebooku jest również bardzo prosty. Wchodzimy w zakładkę „Zdjęcia”, następnie szukamy naszego zdjęcia profilowego, wchodzimy w nie i najeżdżamy kursorem na prawy górny róg zdjęcia i zaznaczamy opcje „Ustaw jako zdjęcie profilowe”. To działanie sprawi, że powrócimy do posiadania naszego zdjęcia profilowego na Facebooku bez nakładki.