magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

zewnętrzna karta graficzna do laptopa
Elektronika

Zewnętrzna karta graficzna do laptopa – kiedy się przyda?

Do grania w gry komputerowe trzeba mieć porządnego laptopa gamingowego. Jednak takie urządzenia są dość drogie. Jest jednak rozwiązanie, które zmieni przenośny komputer w komputer, który nadaje się do gier. Wystarczy kupić zewnętrzną kartę graficzną.

Zewnętrzna karta graficzna do laptopa

W sklepach ze sprzętem RTV można znaleźć laptopy gamigowe lub niewielkich rozmiarów przenośne sprzęty, które nadają się do codziennej pracy czy nauki. Każdy z modeli na swoje zalety, ale także i wady. W przypadku graczy laptop przede wszystkim musi mieć odpowiednie parametry, które pozwolą bez problemów grać we wszystkie gry. Nie trzeba od razu wydawać majątku na laptopa gamingowego. Dostępne są karty graficzne USB, które doskonale sprawdzają się w przypadku graczy, którzy chcą mieć laptopa o niewielkich rozmiarach. Dzięki zewnętrznej karcie zyskuje się dostęp do wysokiej wydajności układu graficznego.

Kiedy przydaje się zewnętrzna karta graficzna do laptopa?

Karta graficzna odpowiedzialna jest za moc obliczeniową, która liczy się szczególnie w przypadku graczy. Oczywiście także graficy komputerowi czy osoby montujące filmy potrzebują parametrów o najwyższej mocy. Kartę graficzną wybiorą wszyscy, którzy chcą mieć laptopa do codziennego użytku, ale czasami potrzebują użyć go jako sprzętu do gier. Należy jednak przed zakupem dokładnie sprawdzić kompatybilność karty z laptopem. Zbyt słaby komputer może w pełni nie wykorzystać potencjału karty. Bardzo często takie rozwiązanie stosują osoby kupujące tańszy model laptopa, które chcą zwiększyć jego wydajność. Taka opcja jest tańsza niż kupno nowoczesnego komputera gamingowego.

Zalety i wady zewnętrznej karty graficznej

Zalety już w sumie zostały przedstawione wcześniej. Przede wszystkim zewnętrzna karta graficzna do laptopa znacząco zwiększa wydajność, a ta przydaje się nie tylko graczom, ale również osobom montującym filmy czy grafikom komputerowym. Można za niewielkie pieniądze zwykłego laptopa zmienić w sprzęt gamingowy, który jest kosztowny. Ale takie rozwiązanie ma także swoje wady. Jeśli chodzi o cenę, to oczywiście zewnętrzna karta graficzna jest tańsza niż zakup wysokiej jakości laptopa, jednak jej ceny zaczynają się od około 1000 złotych. Najpopularniejsze modele kosztują nawet ponad 3000 złotych. Oczywiście jest to dalej niższa cena niż kupno komputera do gier, jednak należy liczyć się z takim wydatkiem. Niektórzy producenci oferują sprzęt z możliwością rozbudowania jego parametrów i warto rozważyć taką opcję podczas zakupu. Niekiedy może pojawić się także problem z kompatybilnością karty z danym komputerem.

Czy warto zainwestować w zewnętrzną kartę graficzną do laptopa?

Z racji tego, że zewnętrzna karta graficzna do laptopa nie jest pozbawiona wad, to jednak warto wydać pieniądze, aby zwiększyć wydajność laptopa. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno karty do laptopów, które wyposażone są w procesory Intel Core i5 lub i7 11. generacji. Taki sprzęt z pewnością wykorzysta możliwości zewnętrznej karty. Każdy powinien samodzielnie zdecydować, czy takie rozwiązanie jest opłacalne.