magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

Biznes

Handlowiec w Warszawie – jak nim zostać?

Zastanawiając się nad swoją ścieżką kariery, warto wziąć pod uwagę zawody, w którym brakuje pracowników. Na rynku pracy istnieją kierunki, gdzie występuje nisza. Jednym z nich jest handlowiec. Praca handlowca to jeden z zawodów, które przynoszą zyski w zależności od naszej sprzedaży. Jest to trudny zawód, ale jeśli mamy predyspozycje do sprzedaży, to warto pomyśleć o takiej ścieżce kariery. Nie wiesz jak zostać handlowcem? W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat tego zawodu. 

Kim jest handlowiec?

Handlowiec to osoba zajmująca się sprzedażą produktów, towarów lub usług do klientów. Jest pewnego rodzaju pośrednikiem między producentem a klientem. Jego głównym zadaniem jest sprzedaż określonej liczby produktów.

Do obowiązków handlowca należą przede wszystkim:

 • Poszukiwanie nowych klientów i osób zainteresowanych ofertą
 • Stały kontakt ze stałymi gośćmi
 • Przygotowywanie umów i różnego rodzaju dokumentacji
 • Odpowiednia reklama sprzedawanych produktów
 • Pomoc i obsługa klienta

Jednakże handlowiec posiada wiele obowiązków. Przede wszystkim pracownik większość swojego etatu przebywa poza biurem. Handlowiec musi odwiedzać klientów znajdujących się w całym mieście. Często firmy udostępniają samochód, dzięki czemu pracownik nie jest zmuszany do eksploatacji prywatnego pojazdu. Pensja handlowca w większości firm jest uzależniona od wyników pracownika. Jeżeli będą one wysokie, to jest duża szansa na premię finansową. Jednakże praca ta jest wymagająca. Pracownik musi posiadać pewne umiejętności i cechy charakteru, które z pewnością będą kluczowe.

Jaki musi być handlowiec?

Jeżeli myślisz, że praca jako handlowiec jest dla ciebie, to z pewnością masz kilka pytań. Wiele osób zastanawia się, czy do danego zawodu potrzebne jest odpowiednie wykształcenie. Jest to pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Handlowiec nie potrzebuje mieć dedykowanego wykształcenia, gdyż takie nie istnieje. Często jednak rekruterzy wyznaczają pewne wymagania, które są ważne dla danego przedsiębiorstwa. Jest to na przykład wykształcenie lub też doświadczenie z daną branżą, którą zajmować będzie się przyszły handlowiec. Zdarza się także, że przedsiębiorstwa oczekują od kandydata wyższego wykształcenia w zakresie zarządzania. Jest to kierunek, który posiada wiele wspólnych cech z karierą handlowca. Może być to bardzo przydatne. Jednakże jeżeli nie skończyłeś zarządzania, to szansa w pracy jako handlowiec nadal istnieje. Warto przeglądać oferty pracy, gdyż zdarzają się firmy, które nie wymagają studiów. Nasz życiorys to nie tylko szkoły, jakie skończyliśmy ale również doświadczenie zawodowe, umiejętności, kursy oraz poznane języki. Kariera stoi przed nami otworem. Wystarczy tylko próbować. Istnieją jednak zdolności, które mogą pomóc nam w procesie rekrutacji, jak i w późniejszej pracy. Są to przede wszystkim:

 • Bycie przekonywującym i pewnym siebie
 • Zdolność działania w stresujących sytuacjach
 • Cierpliwość oraz wyrozumiałość względem klientów
 • Umiejętności negocjacji i rozwiązywania konfliktów
 • Wiedza na temat branży, w której będzie pracował przyszły handlowiec
 • Prawo jazdy – handlowiec przez większość swojego etatu musi przemieszczać się do swoich klientów, dlatego też posiadanie prawa jazdy z pewnością ułatwi naszą pracę

Jeżeli uważasz, że podane zdolności w całości opisują ciebie, to należy przemyśleć pracę w zawodzie handlowca. Warto zauważyć też, że umiejętności te są istotne, ale nie niezbędne. Najważniejsze jednak jest to aby przyszły handlowiec był zaangażowany w swoją pracę i chciał się uczyć oraz rozwijać w zawodzie. Bez tego nie jesteśmy w stanie powiększać swojej efektywności.

Jak znaleźć pracę jako handlowiec w Warszawie?

Znalezienie pracy w dzisiejszych czasach jest zdecydowanie prostsze niż było to nawet kilkanaście lat wcześniej. Współcześnie mając dostęp do internetu, jesteśmy w stanie za jednym kliknięciem wysłać swoje CV do kilkunastu firm jednocześnie. Bardzo dobrym rozwiązaniem są strony internetowe, które oferują zamieszczanie ogłoszeń o pracę. Jest to wygodna metoda zarówno dla rekrutera jak i poszukującego pracę. Warto codziennie przeglądać strony, które zajmują się ich opublikowaniem ofert pracy, gdyż są one dodawane regularnie przez cały dzień.

W prosty i szybki sposób twoje CV dotrze do przyszłego pracodawcy. Można również zdecydować się na tradycyjną metodę poszukiwania pracy. Warto przyjść do miejsc pracy, które nas interesują i zostawić swój życiorys. W niektórych firmach jest to bardzo dobrze widziane i widziane jako atut kandydata na miejsce pracy. Warto szukać pracy różnymi metodami, gdyż wiele miejsc stosuje tylko jedną, wygodną dla siebie formę poszukiwania pracowników. Z pewnością nie należy poddawać się, gdy zostaniemy odrzuceni podczas naszej pierwszej rekrutacji. Jeszcze wiele możliwości przed tobą, warto wierzyć w siebie i próbować aż do skutku. Klucz do sukcesu to pewność siebie, dzięki niej można bardzo dużo zyskać.