magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

szeroki monitor
Multimedia

Czy szeroki monitor to wybór dla każdego? Sprawdzamy!

Popularne powiedzenie mówi, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Szeroki monitor należy do tych urządzeń, które są uznawane za wszechstronne i bardzo uniwersalne, przez co wydaje się, że sprawdzą się w każdym domu i biurze. Jak jest jednak w rzeczywistości? Czy szeroki monitor to idealny kompromis pomiędzy funkcjonalnością a ceną?

Jakie są zalety używania monitora z szerokim ekranem?

Monitor z szerokim, czyli panoramicznym ekranem, oferuje o wiele więcej miejsca w orientacji poziomej. Dłuższe boki przekładają się na proporcję ekranu 16:9 lub 16:10 i prezentują obraz w formie panoramy. Czy to korzystne dla użytkownika? Jak najbardziej tak. Taki rozmiar ekranu uchodzi za zaletę, bo zapewnia więcej miejsca w sytuacjach, gdy otwierasz parę okien obok siebie. Wąski ekran już Cię nie ogranicza, dlatego widzisz zawartość okna jak na dłoni, bez poświęcania jednego programu na rzecz drugiego.

Zastanawiałeś się kiedyś nad używaniem dwóch oddzielnych monitorów, żeby przyspieszyć pracę? Monitor panoramiczny z powodzeniem może zastąpić dwa osobne ekrany, a co ważne, nie zajmuje aż tyle przestrzeni na biurku. Dodatkowo po godzinach możesz używać go do oglądania filmów i grania w gry na zupełnie nowym poziomie — dwa osobne monitory Ci na to nie pozwolą.

Ogromną zaletą panoramicznych monitorów jest także przekrój różnych modeli do wyboru. W ofercie znajdują się modele o przekątnej od cali 24 do 50 cali, z zakrzywionym i płaskim ekranem oraz o rozdzielczości od FullHD do 4K. Znajdziesz modele o świetnych parametrach dla graczy, a także szeroki monitor do pracy o optymalnych podzespołach w niższej cenie.

W jakich sytuacjach monitor panoramiczny zda egzamin?

Już pewnie zdążyłeś się zorientować, że szeroki monitor komputerowy to urządzenie, które przyda się niezależnie od tego, w jaki sposób na co dzień korzystasz z komputera. No dobra, może nie będzie do końca trafioną inwestycją do samego przeglądania Facebooka czy czytania blogów, ale już do pracy, grania, oglądania filmów sprawdzi się fantastycznie. Panoramiczny monitor przyda się również, jeśli szukasz sposobów na zwiększenie swojej wydajności w pracy, korzystasz z wielu źródeł naraz lub podnosisz swoje kwalifikacje, lub rozwijasz się jak internetowy twórca.

Podsumowanie

Monitor z szerokim ekranem to zdecydowanie wybór dla każdego. Jeśli weźmiesz pod uwagę swoje potrzeby, preferencje, budżet i najczęściej wykonywane zadania na komputerze, z pewnością znajdziesz model, który idealnie wpisuje się w Twój styl pracy czy sposób spędzania wolnego czasu przy komputerze. Wybór jest naprawdę nieograniczony, dlatego to jeden z najbardziej wszechstronnych produktów, jakie możesz sobie wymarzyć. 

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.