magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

mgiełka do rozczesywania
Lifestyle

Mgiełka do rozczesywania włosów – kiedy używać?

Rozczesywanie włosów jest czynnością, której kobiety zwykle nie poświęcają za dużo uwagi. Tymczasem kilka prostych trików i wybór odpowiedniego kosmetyku mogą znacznie ułatwić pielęgnację włosów oraz poprawić ich wygląd. Warto więc skupić się na produkcie, który pozwoli kompleksowo zadbać o włosy – odżywkę w sprayu, czyli mgiełkę. Nadaje ona im blasku, ułatwia rozczesywanie i sprawia, że stają się one elastyczne i miękkie. 

Czym jest odżywka w sprayu?

Odżywka w sprayu to nic innego jak mgiełka, która ma oleistą lub wodną konsystencję. Zabezpiecza ona włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i innych warunków atmosferycznych. Ponadto chroni je przed uszkodzeniami i poprawia ich wygląd. Kosmetyki tego typu polecane są do wszystkich rodzajów włosów, szczególnie do cienkich i plączących się. Działanie odżywki w sprayu jest bardzo szerokie:

  • wygładza włosy,
  • nadaje im blasku,
  • sprawia, że stają się miękkie,
  • odżywia je, 
  • ułatwia ich rozczesywanie,
  • zabezpiecza przed działaniem gorącej temperatury spowodowanej stylizacją,
  • zabezpiecza przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Czym się różni mgiełka do włosów od zwykłej odżywki?

Odżywka w sprayu do rozczesywania włosów nie wymaga przede wszystkim spłukiwania. Można ją stosować zarówno na suche, jak i mokre włosy. Jej działanie jest błyskawiczne – poprawia kondycję włosów i sprawia, że stają się one nawilżone i gładkie. Ponadto jest to idealny produkt dla kobiet, które borykają się z problemem plączących się włosów. Dzięki działaniu mgiełki czynność ta staje się znacznie prostsza i szybsza. Odżywka w sprayu nie obciąża włosów ani nie powoduje utraty ich objętości, czy też efektu przesuszenia. Mgiełkę do rozczesywania włosów można aplikować tak często, jak się chce i jak tego wymaga sytuacja – nawet kilka razy w ciągu dnia.

Kiedy i kto może stosować mgiełkę do rozczesywania włosów?

Po odżywkę do rozczesywania włosów w sprayu możemy stosować nie tylko u dzieci. Zadowolone z nich będą także kobiety, które mają cienkie, delikatne i plączące się włosy. Ponadto niektóre produkty tego typu działają również odżywczo na włosy. Jest także idealnym wyborem do włosów farbowanych, które często są przesuszone i domagają się substancji odżywczych. Mgiełki do rozczesywania włosów, które w swoim składzie zawierają humektanty pomagają również w zatrzymywaniu wilgoci w łuskach włosów wzmacniając tym samym ich kondycję. 

Odżywka do rozczesywania włosów czy mgiełka?

Na rynku można znaleźć wiele różnych produktów ułatwiających rozczesywanie włosów. Dużą część asortymentu w sklepach stanowią kosmetyki wymagające spłukania. Dla osób, które są zabiegane i chcą zaoszczędzić więcej czasu, polecane są mgiełki. Ich ogromną zaletą jest to, że mają lekką formułę, która nie obciąża włosów. Dzięki temu, że można je nakładać zarówno na suche, jak i mokre włosy, zyskały one szerokie grono zwolenniczek. Takie mgiełki do rozczesywania włosów dostępne są między innymi na https://sklepanwen.pl/kategoria/mgielki-do-wlosow