magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

iphone
Multimedia

Który iPhone najczęściej się psuje?

Amerykański producent każdorazowo dokłada wszelkich starań, by produkty sygnowane logo z jabłkiem, spełniały oczekiwania użytkowników z całego świata. Zastosowane komponenty nierzadko są innowacją w stosunku do konkurencyjnych modeli. To jednak nie gwarantuje, że sprzęt jest niezawodny. Przed zakupem użytkownicy często sprawdzają listę najczęściej pojawiających się problemów, zwłaszcza gdy rozważają nabycie używanego urządzenia. O jakich usterkach mowa?

Słaba bateria to nie dramat

Zdarza się, że użytkując iPhone 11 PRO, można zauważyć że ten nieproporcjonalnie szybko się rozładowuje. Warto jednak przyjrzeć się problemowi szerzej. Nie zawsze jest to wina akumulatora. Na początek warto zweryfikować ustawienia i aplikacje, które działają w tle. Te ostatnie mogą w szczególności być odpowiedzialne za zbyt szybką eksploatację mocy. Jeśli jednak bateria dalej szybko osiąga jednoznakowy poziom procentowy – warto udać się do profesjonalnego serwisu, który np. zaoferuje wymianę baterii.

Więcej o iPhone 11 Pro -> https://flixapple.com/model/iphone-11-pro/

Pęknięty ekran, czyli więcej o ostrożności

Wypadki się zdarzają. Pęknięty ekran najczęściej nie jest jednak kwestią użycia należycie dobrych materiałów, a konsekwencją nieuważności właściciela. Niezależnie przecież, czy ma się do czynienia z iPhone SE 2020 czy jakimkolwiek innym modelem od Apple – zasada jest jedna, należy po prostu uważać na sprzęt. Gdy jednak czynniki zewnętrzne przejmują kontrolę nad sytuacją, nierzadko jedynym wyjściem będzie wymiana szybki na nowy element. W ten sposób uda się przywrócić pełną sprawność urządzenia i będzie można cieszyć się nim na nowo.

Więcej o iPhone SE 2020 -> https://flixapple.com/model/iphone-se-2020/

Martwe piksele i aparat

Do listy najczęściej pojawiających się usterek, niezależnie od modelu, można zaliczyć problemy z wyświetlaczem, który emituje tylko część zawartości (tzw. martwe piksele), jak i problemy z aparatem. Nadzwyczaj często w kontekście drugiego skarżą się użytkownicy iPhone X. Nie jest to oczywista reguła, natomiast w przypadku tego modelu, można natrafić na opinie świadczące o tym, że te awarie pojawiają się. W tym przypadku najczęściej niezbędna będzie wizyta w profesjonalnym serwisie, który dokładnie zweryfikuje problem.

Więcej o iPhone X -> https://flixapple.com/model/iphone-x/

Z kolei martwe piksele znów mogą mieć swoją przyczynę w upadku, bądź zupełnie odwrotnie – niewynikającą z błędów w użytkowaniu. Niekiedy ekran, który nie prezentuje pełnej zawartości jest dotknięty problemami z oprogramowaniem, które jednak można naprawić z pomocą profesjonalnych serwisantów.

Sprzęt od Apple jest doskonałym przykładem, jak tworzyć produkty spełniające oczekiwania użytkowników. Warto jednak pamiętać, że nie świadczy to o ich pełnej bezawaryjności.