magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

Elektronika Technologia

Jakiego drona warto wybrać na początek?

Drony, dawniej uznawane za zabawki, dziś dla wielu profesjonalistów są dyscyplina sportu. Jak to się stało, że w ciągu kilku lat urządzenia te podbiły światowy rynek? Na ten fakt wpłynęło przede wszystkim powstawanie zaawansowanych serii, jak chociażby DJI Mavic. Drony bowiem rozwinęły się na tyle technologicznie, by pełnić różne, przydatne funkcje w wielu dziedzinach. Na myśl od razu nasuwa się kinematografia, gdzie latające bezzałogowce sukcesywnie używane są do wykonywania skomplikowanych ujęć z wysokości. Coraz częściej jednak spotyka się, szczególnie na serwisach internetowych, różne filmiki, gdzie prezentowane są popisy profesjonalistów. Jak więc zacząć przygodę z dronami? Kluczowym jest wybranie odpowiedniego modelu, a wspomniana już seria DJI Mavic świetnie się sprawdzi także w tym aspekcie.

DJI królem rynku

DJI to chińskie przedsiębiorstwo zajmujące się głównie produkcją dronów. W ich ofercie znaleźć można jednak także kamery czy też specjalistyczne statywy. Warto przejść jednak do głównego tematu, jakim jest seria dronów DJI Mavic. Jej członkowie bowiem cechują się wysoką jakością wykonania, dzięki której osiągają świetną mobilność oraz ogromne możliwości fotograficzne. Seria zawiera kilka dronów posiadających różnice w przeznaczeniu, możliwościach oraz przede wszystkim w cenie. Chiński gigant zadbał, by i amator i profesjonalista mógł znaleźć coś dla siebie. Więcej o poszczególny członkach rodziny Mavic DJI’a znajduje się poniżej.

Różne modele – jedno przeznaczenie

DJI Mavic Mini – jest to najtańszy z dostępnych egzemplarzy serii Mavic DJI’a, stąd świetnie nadaje się jako pierwszy wybór dla początkujących. Cechuje się on niewielkim rozmiarem, a zarazem dużymi możliwościami nagrywania filmów w jakości HD nawet przez 30 minut w powietrzu.

DJI Mavic Air 2 – model ten potrafi nagrywać filmy w jakości 4K oraz posiada wiele dodatkowych funkcji: SmartPhoto, Focus Track czy też Hyperlight. Powiększone zostało także ogniwo baterii, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się dłuższym lotem.

DJI Mavic 2 Pro – flagowy przedstawiciel całości serii wyróżniający się maksymalnymi osiągami w dziedzinie fotografii oraz kinematografii. Znaleźć w nim można bowiem aparaty od firmy Hasselblad. Dron potrafi osiągać prędkość dochodzącą nawet do 72km/h, a ogniwo o pojemności 3850 mAh pozwala na przebywanie urządzenia ponad 30 minut w powietrzu. 

W ofercie znaleźć także możemy taryfę ubezpieczeniową. Wypadki podczas zabawy dronem zdarzają się szczególnie często, stąd tania naprawa jest kluczowa dla amatora.