magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

spawarka
Elektronika

Jakie są największe auty spawarek MMA?

Spawanie z wykorzystaniem elektrod otulonych pokrytych specjalnym rodzajem topliwej powłoki, która pod wpływem temperatury wydziela ochronny gaz to niezwykle popularna i bardzo wszechstronna technika spawalnicza. Nowoczesne spawarki MMA są tanie, kompaktowe i proste w obsłudze. Dzięki zastosowaniu elektrod otulonych nie ma potrzeby używania butli z gazem osłonowym, co uprasza procedurę i sprawia, że spawanie tą metodą jest często wybierane przez majsterkowiczów.

Co to są spawarki inwertorowe?

Współcześnie do spawania metodą MMA najczęściej wykorzystuje się nową generację urządzeń inwertorowych, które za sprawą zaawansowanej elektroniki mają zdolność do przetwarzania prądu bez konieczności stosowania dużych, ciężkich i często zawodnych transformatorów. Nowoczesne spawarki MMA są sprzętem przeznaczonym do spawania elektrodami otulonymi, a także techniką MIG/MAG, a w pewnych wariantach nawet techniką TIG. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania technicznego urządzenia i jego przeznaczenia. Najprostsze modele inwertorowych spawarek MMA kosztują zaledwie kilkaset złotych, a jest to sprzęt niezwykle nowoczesny, zapewniający możliwość spawania wielu różnych metali oraz ich stopów, w każdej pozycji, również na świeżym powietrzu, nawet przy niewielkim wietrze.

spawarka MMA

Kiedy warto sięgnąć po spawarkę MMA?

Tego typu sprzęt przyda się każdemu, kto chce nauczyć się spawać, ma do wykonania proste prace konstrukcyjne lub remontowe i komu w przesadny sposób nie zależy na dużej wydajności pracy. Spoiny wykonane przy pomocy spawarki MMA, przy odrobinie wprawy, są bardzo wytrzymałe, a sama metoda zapewnia możliwość łączenie ze sobą elementów zarówno małej, jak i dużej grubości – oczywiście w tym przypadku pewnym ograniczeniem jest szybkość pracy oraz charakterystyka techniczna samego urządzenia. Tania, inwertorowa spawarka MMA poradzi sobie ze spawaniem stali niestopowych i stopowych, niklu, miedzi czy żeliwa. To sprzęt bardzo wszechstronny, a przy tym tani i niezawodny w działaniu. To idealny wybór dla osób, które chcą mieć możliwość spawania pod chmurką, w każdej pozycji, którym nie jest potrzebna wydajniejsza spawarka MIG/MAG czy TIG.

Największymi zaletami nowoczesnych spawarek MMA są małe wymiary, niska waga i bardzo przystępna cena. To sprzęt tani i prosty w obsłudze, choć trzeba pamiętać, że na jakość spawów duży wpływ ma doświadczenie operatora – umiejętne przesuwanie topliwej elektrody otulonej. Takie urządzenia najczęściej oferowane są w wersji jednofazowej, a zatem bez problemu można podłączyć je do każdego gniazdka elektrycznego.