magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

Dysk przenośny SSD 2 TB
Lifestyle

Dysk przenośny SSD 2 TB. Do czego może się przydać?

Obecnie zapełnienie dysku komputera o pojemności 512 GB nie jest problemem, a dokupowanie wewnętrznego dysku HDD o większej pojemności, jeśli zależy nam na wydajności i wysokich transferach, mija się z celem. O wiele ciekawszą alternatywą jest dysk przenośny SSD 2 TB, który będzie praktyczny, wygodny, szybki i umożliwi szybkie przenoszenie danych pomiędzy komputerami lub innymi urządzeniami.

Większość nowych komputerów ze średniej i wyższej półki posiada wbudowane dyski SSD o pojemności 512 GB lub 1 TB. To wystarczające wartości… na początku. Jeśli ktoś intensywnie korzysta  z komputera, pracuje na nim, ale również przegląda Internet, interesuje się fotografią, filmami lub muzyką, bardzo szybko zapełni taką przestrzeń. Miłośnik gier? Wystarczy kilka nowych produkcji, aby zapełnić dysk 1 TB, o 512 GB nawet nie wspominamy. Wtedy miejsce na dodatkowe pliki drastycznie się kurczy, a przenoszenie wszystkiego na kolejne pamięci USB nie ma sensu. Rozwiązanie?

Dysk przenośny SSD 2 TB – szybki, mały i uniwersalny

Jeśli ktoś często podróżuje i chce po prostu wrzucić swój dysk z filmami lub grami do plecaka, powinien zwrócić uwagę na propozycję marki Samsung – dysk przenośny SSD T7 Shield. To zaawansowany i bardzo wytrzymały dysk, który potrafi znieść bardzo wiele i jeśli ktoś lubi podróżować, biwakować, odkrywać uroki natury i zazwyczaj pomija wygodne i luksusowe hotele, wybierając namiot i łono przyrody, dodatkowa ochrona przed uderzeniami, zachlapaniem lub kurzem na pewno się przyda. Nowoczesna gumowa obudowa z technologią Dynamic Thermal Guard kontroluje temperaturę urządzenia, gwarantując wydajność nawet, gdy pracujesz nad ogromnymi projektami, kopiujesz kilka sezonów ulubionego serialu lub instalujesz kolejną grę. 

Model T7 Shield łączy w sobie technologię USB 3.2 Gen 2 i PCIe NVMe, zapewniając prędkości sekwencyjnego odczytu/zapisu wynoszące odpowiednio 1050/1000 MB/s. Umożliwiają również łatwą edycję bezpośrednio z dysku bez konieczności kopiowania plików na dysk wewnętrzny komputera. Awaryjny magazyn na zdjęcia? Żaden problem, dysk zewnętrzny SSD 2 TB pomieści ich tysiące, nawet w bardzo wysokiej rozdzielczości lub w formacie RAW. Muzyka? Filmy? Doświadcza najwyższej jakości i skuś się na wersje 4K lub 8K, aby zobaczyć piękno kina na dużym ekranie telewizora. Wystarczy skopiować film na przenośny dysk SSD, a następnie podłączyć go do zgodnego telewizora.

Szybki, poręczny i elegancki dysk kieszonkowy

Pojemność 2 TB w kieszeni? Kiedyś to było nie do pomyślenia. Nawet teraz, najbardziej pojemne pamięci USB nie oferują takiej pojemności, o prędkości zapisu i odczytu nie wspominając. Dyski Samsung z serii T7 oferują elegancki, minimalistyczny wygląd w trzech wersjach kolorystycznych – niebieskiej, czerwonej i szarej – oraz rewelacyjne transfery danych. Sekwencyjny odczyt z prędkością do 1050 MB/s oraz sekwencyjny zapis danych do 1000 MB/s pozwalają w błyskawiczny sposób operować wszystkimi plikami. Bez względu na to, czy są to ważne dokumenty, projekty do pracy, czy multimedia np. filmy 4K, uzyskasz do nich dostęp natychmiast, bez zbędnego czekania. 

Nie musisz się również martwić o bezpieczeństwo danych, bowiem dysk oferuje kilka poziomów ochrony. Z jednej strony dane można zabezpieczyć hasłem szyfrowanym przy pomocy AES 256-bit, z drugiej strony chroni je mocny, metalowy korpus, która zabezpiecza dane nawet w przypadku upadku z wysokości 2 metrów. W modelu T7 Touch swoje dane możesz dodatkowo zabezpieczyć swoim odciskiem palca. Jeszcze więcej? Sprzęt dodatkowo chroni 3-letnia ograniczona gwarancja. 

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.