magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

Dostawca Internetu Katowice
Lifestyle

Dostawca Internetu Katowice: nie sugeruj się tylko ceną usługi!

Wiele osób wychodzi z założenia, że to, kto dostarcza nam Internet, ma drugorzędne znaczenie. O wiele ważniejsza jest technologia, która ma bezpośrednie przełożenie na niezawodność usługi i tym samym na satysfakcję użytkownika. Jest w tym stwierdzeniu nieco prawdy, natomiast nie możemy zapominać, że dostawca również ma duży wpływ na to, czy będziemy zadowoleni z wybranej usługi. Nasza rada? Rozglądając się za dostawcą Internetu w Katowicach nie sugeruj się wyłącznie ceną, o czym więcej przeczytasz w naszym artykule.

„Sucha” cena może być zwodnicza

Wielu dostawców Internetu w Katowicach, zwłaszcza tych mniejszych, lokalnych, próbuje rywalizować o klientów jak najniższą ceną świadczonej usługi. Pamiętaj jednak, że za wyjątkowo atrakcyjną ofertą może się kryć coś, czym dostawca niekoniecznie chce się chwalić – na przykład przestarzała infrastruktura, wolny czas reakcji na zgłoszenia o awarii, brak możliwości nawiązania kontaktu telefonicznego itd.

Kolejną kwestią jest to, co dostajemy w podanej cenie. Jeśli np. okaże się, że dostawca A za 79 zł miesięcznie gwarantuje Internet o prędkości pobierania 100 Mb/s, a dostawca B za 85 zł proponuje już prędkość 300 Mb/s, to mamy tutaj nad czym myśleć, prawda? Może się przecież szybko okazać, że aktualna prędkość jest już niewystarczająca, ponieważ w domu przybyło wiele urządzeń podłączonych do sieci. Warto przewidywać takie sytuacje.

Dodatkowo dobrze będzie rozważyć skorzystanie z usługi pakietowej, która obejmuje nie tylko dostęp do Internetu, ale także kanały telewizyjne (coraz częściej również platformy streamingowe). Takie pakiety bywają naprawdę opłacalne, o ile oczywiście chcesz mieć możliwość oglądania telewizji/korzystania ze streamingu wideo.

Wybór technologii dostępu do Internetu

Dostawca to jedno, ale kluczowe znaczenie ma to, w jaki sposób będziesz korzystać z Internetu w domu czy w biurze. Zdecydowanie najlepszą technologią pozostaje Internet światłowodowy i jeśli Twój adres znajduje się w zasięgu tej infrastruktury, to bez zastanowienia postaw właśnie na usługę światłowodową.

W przeciwnym razie masz do wyboru Internet mobilny lub radiowy. Z reguły ten drugi sprawdza się lepiej na niezurbanizowanych terenach oraz wszędzie tam, gdzie występuje problem przeciążenia nadajników operatorów telefonii komórkowej (często w centrach dużych miast).

Dobry dostawca Internetu w Katowicach może Ci zaproponować różne technologie dostępu do sieci, jednocześnie doradzając, która z nich będzie optymalna pod Twoim adresem.

Którego dostawcę Internetu w Katowicach wybrać?

W samych Katowicach i regionie działa mnóstwo firm świadczących usługę dostępu do Internetu. Wybór nie jest zatem prosty, zwłaszcza, że oferty są zbliżone do siebie pod względem cenowym. Czym zatem należy się tutaj kierować?

Przede wszystkim opiniami dotychczasowych klientów. Sprawdź, czy osoby korzystające z danej usługi nie narzekają na jej zawodność, na częste przerwy w dostępie do Internetu, na utrudniony kontakt z pomocą techniczną etc.

Kolejnym kryterium jest stosunek ceny usługi do tego, co otrzymujemy. Być może okaże się, że korzystniej będzie wybrać nieco droższą ofertę, za to gwarantującą o wiele lepsze parametry?

Jeśli prowadzisz firmę, to koniecznie zainteresuj się usługą Internetu symetrycznego. Zapewnia ona identyczne parametry prędkości pobierania i wysyłania danych, co jest szczególnie przydatne w przypadku częstego korzystania z serwerów zewnętrznych, organizowania wideokonferencji czy uczestniczenia w szkoleniach online.

DG-NET: sprawdzony dostawca Internetu w Katowicach

Jednym z najlepiej ocenianych dostawców Internetu w regionie jest DG-NET. Firma ma w swojej ofercie zarówno usługę Internetu światłowodowego, jak i radiowego. Warto również zwrócić uwagę na atrakcyjne i korzystne cenowo pakiety z telewizją.

Więcej o tym, dlaczego DG-NET to tak chętnie wybierany dostawca Internetu w Katowicach, przeczytasz na dg-net.pl

Materiał zewnętrzny