magicznaplaneta.pl

Elektronika i Multimedia

Bramki dezynfekujące
Technologia

Bramki dezynfekujące i odkażanie pomieszczeń – o czym warto wiedzieć?

Skuteczna dekontaminacja powierzchni i ludzi wymaga profesjonalnego sprzętu. Bramki dezynfekujące czy dezynfekcja natryskowa umożliwiają szybkie i sprawne odkażanie. O czym warto wiedzieć wybierając sprzęt do dezynfekcji?

  1. Dekontaminacja pomieszczeń i ludzi
  2. Bramki dezynfekujące
  3. Odkażanie pomieszczeń

Odkażanie wymaga szczególnych środków, szczególnie tam, gdzie jest duży przepływ ludzi. Dezynfekcja chemiczna powierzchni czy odkażanie pojazdów i ludzi przy użyciu bramek dezynfekujących to istotna kwestia i potrzebny jest do tego profesjonalny sprzęt. Na co warto zwrócić uwagę?

dezynfekcja

Dekontaminacja pomieszczeń i ludzi

Dekontaminacja jest procesem polegającym na usuwaniu szkodliwych substancji, takich jak chemikalia, materiały radioaktywne i czynniki biologiczne, które zagrażają życiu lub zdrowiu. Dekontaminacji poddaje się ludzi, zwierzęta, a także infrastrukturę. Dekontaminacja wstępna obejmuje mycie skóry odsłoniętych części ciała i skóry skażonej, przy użyciu substancji myjących, substancji dezaktywujących lub wody. Obejmuje ona również usunięcie skażonej odzieży lub takiej, która może ulec skażeniu oraz zastosowanie ubioru zastępczego.

Odkażanie pomieszczeń i powierzchni przeprowadza się z wykorzystaniem specjalnych pomp tłokowych i pomp membranowych. Wybraną technologię można dostosować do swoich potrzeb. Wśród akcesoriów do odkażania są między innymi pistolety natryskowe z przedłużkami, węże ciśnieniowe i ssące oraz lance natryskowe.

dezynfekowanie
dezynfekcja pojazdu

Bramki dezynfekujące

Do dekontaminacji ludzi lub pojazdów przeznaczone są specjalne bramki dezynfekujące, które mogą rozprowadzać dowolny płyn odkażający. Są one wykonane ze stali nierdzewnej i działają poprzez podczerwień. Specjalna fotokomórka wykrywa ruch, dzięki czemu można uniknąć bezpośredniego kontaktu z urządzeniem oraz możliwe jest odpowiednie dozowanie płynu dezynfekującego. Bramka dezynfekująca umożliwia szybką dezynfekcję osób w szpitalach, domach opieki, sklepach, firmach i w każdym miejscu, gdzie pojawia się wielu ludzi. Dekontaminacja ludzi z wykorzystaniem systemu Sani-Gate nie wymaga żadnej instalacji. System jest samonośny i zasilany zwykłym kablem elektrycznym, dzięki czemu jest łatwy w obsłudze i ma bardzo szybkie układanie podłoża. Podczas przechodzenia ludzi można też dezynfekować obuwie, wystarczy pod portalem umieścić matę automatyczną. Aktywacja systemu przez fotokomórkę zmniejsza zużycie środka dezynfekującego, pozwala też uniknąć kontaktu personelu kontrolnego z użytkownikami i umożliwia zarządzanie dużymi przepływami ludzi. Przy użyciu bramek możliwa jest też dezynfekcja pojazdów. Brama do odkażania umożliwia swobodny wybór płynu do dezynfekcji.

urządzenie do dezynfekcji
bramka dezynfekująca

Odkażanie pomieszczeń

Dekontaminację pomieszczeń można przeprowadzić przy użyciu suchej mgły, jako dystrybutora środka dezynfekującego do dezynfekcji powierzchni. Małe kropelki skutecznie wypełniają przestrzeń i dezynfekują nawet trudno dostępne miejsca. Maszyna dezynfekująca DesintAir skutecznie dezynfekuje różne szczeliny, narożniki i otwory. Urządzenie nie przewodzi, dlatego może być używane w obszarze z urządzeniami elektrycznymi. Odkażanie pomieszczeń w ten sposób pozwala na szybkie wietrzenie i korzystanie z odkażonych pomieszczeń. W porównaniu z tradycyjnymi rozpylaczami, które nie używają suchej mgły, zużycie środka dezynfekującego nie jest duże. Obsługa odbywa się automatycznie za pomocą jednostki sterującej. Dekontaminacja powierzchni przebiega sprawnie, a przestrzeń zostaje szybko zaparowana. Urządzenie ma kompaktowe wymiary i teleskopowy drążek, który umożliwia ustawienie wybranej wysokości, z której będzie rozprowadzana sucha mgła. Jednostka sterująca ma opcję opóźnienia rozpoczęcia dezynfekcji, aby operator opuścił pomieszczenie przed rozpoczęciem dezynfekcji powierzchni. Można też ustawić długość zamgławiania, biorąc pod uwagę używany środek, liczbę dysz i wielkość dezynfekowanego pomieszczenia.

Dezynfekcja pojazdów